XII niedziela zwykła – 24.06.2018.

Przeżywamy 12 niedzielę zwykłą w ciągu roku i zarazem uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Dzisiaj jeszcze:
– Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 7.30.
– Ostatnie nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00.

W tygodniu będziemy obchodzić:
– We wtorek (26.06) Wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera, założyciela Zgromadzenia Sióstr św. Józefa, które pracują w naszej parafii.
– W środę (27.06) Święto NMP Nieustającej Pomocy, Patronki Zgromadzenia CSsR.
– W czwartek (28.06) Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika oraz Wspomnienie błogosławionych redemptorystów: Mikołaja Czarneckiego, Wasyla Wełyczkowskiego, Iwana Ziatyka i Zynowija Kowałyka, męczenników ukraińskich z czasów komunizmu.
– W piątek (29.06) Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 oraz o 16.00 i 18.30. Z racji podniesienia naszego kościoła do rangi bazyliki, mamy przywilej uzyskania odpustu pod zwykłymi warunkami. Skorzystajmy z tej szansy. Taca przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. „świętopietrze”).
W sobotę (30.06) Wspomnienie bł. Januarego Sarnellego, redemptorystę.

W sobotę rozpoczynamy Wielki Odpust Tuchowski 2018 o godz. 18.00 uroczystą Eucharystią z udziałem pielgrzymki strażaków, policji i strażackich orkiestr dętych. Wszystkich parafian, pielgrzymów, gości i czcicieli Matki Bożej Tuchowskiej serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach odpustowych. Program odpustu znajdziemy na ulotkach przy wyjściu z kościoła, w „Chorągwi Maryi”, na plakacie w gablocie, na stronie internetowej parafii, a także w lokalnej prasie oraz na antenie Radia Maryja i Radia RDN.

W związku z odpustem, wydaliśmy „Chorągiew Maryi”, w której znajdziemy ciekawe artykuły związane z odpustem oraz życiem parafii i sanktuarium. Dziękuję redakcji za przygotowanie odpustowego numeru biuletynu i nabywającym go za dobrowolne ofiary składane na pokrycie kosztów druku. Chorągiew znajduje się przy ołtarzach bocznych.

Wielki Odpust Tuchowski wymaga zaangażowania wielu osób. Każdego roku prosimy róże różańcowe o posprzątanie dróżek różańcowych i ich przyozdobienie. Prosimy róże naszej parafii oraz wszystkich przybywających na odpust o udział w modlitwie różańcowej na dróżkach. Obsługę procesji sanktuaryjnej prosimy o całotygodniową posługę. Osoby z poszczególnych regionów naszej parafii prosimy, aby podjęły się wieczornego posprzątania dziedzińca sanktuaryjnego pod kierunkiem radnych parafialnych. Osoby, które mają samochody zaparkowane na parkingu sanktuaryjnym (przy ul. Tarnowskiej) prosimy o ich usunięcie do środy. Podczas odpustu słyszymy kuranty od godz. 5.30. Prosimy o wyrozumiałość tych, którym może one przeszkadzają. Wszystkich zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w uroczystościach odpustowych, a za każde zaangażowanie, już teraz serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy Parafialny Zespół Synodalny na spotkanie w środę o godz. 19.30.

Sanktuaryjne Koło Przyjaciół Radia Maryja w Tuchowie organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Koszt 40 zł od osoby. Wyjazd 9 lipca o godz. 6.00 z parkingu przy ul. Tarnowskiej. Zgłoszenia i informacje w zakrystii u brata Rafała.

Spotkanie formacyjne Koła Przyjaciół Radia Maryja w czwartek 28 czerwca po Mszy św. wieczornej i różańcu.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka, m. in. „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Redakcja „Rodziny Odkupiciela” informuje, że ukazał się najnowszy numer biuletynu seminaryjnego pod tytułem „Bracia, do roboty!”, którego tematem jest wspólnota pracy. Rodzinę Odkupiciela można nabyć za dowolną ofiarę u braci kleryków w czasie Wielkiego Odpustu Tuchowskiego. Za wszystkie ofiary serdecznie dziękujemy!

Na rozpoczęte wakacje i urlopy życzymy błogosławionego wypoczynku oraz dobrej pogody na czas Wielkiego Odpustu Tuchowskiego.

2018-06-24T01:08:19+00:00