XV niedziela zwykła – 15.07.2018.

Przeżywamy dziś Uroczystość Najświętszego Odkupiciela, czyli tytularne święto Redemptorystów, a z woli Ojca Generała dzień modlitwy o rozeznanie. Podczas Wielkiego Odpustu Tuchowskiego, który zakończyliśmy w ostatnią niedzielę, dziękowaliśmy Bogu za 125 lat od przybycia redemptorystów do Tuchowa, a dziś mija dokładnie 135. rocznica jak redemptoryści po przybyciu do Polski, do Mościsk k. Przemyśla (dziś na Ukrainie), w Uroczystość Najświętszego Odkupiciela – 15 lipca 1883 r., otrzymali do posługi kościół w Mościskach. W związku z tymi wydarzeniami zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich wiernych o modlitwę w intencji naszego Zgromadzenia oraz o dar nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.
Dziś jeszcze:
– dzień skupienia dla narzeczonych.
W tym tygodniu będziemy wspominać w liturgii:
– w poniedziałek (16.07) – wspomnienie NMP z Góry Karmel,
– w środę (18.07) – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.

Kustosz sanktuarium w Tarnowie na Burku zaprasza na odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Skorzystajmy z tego zaproszenia. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę: Lublin, Zamość i okolice w dniach 2-5 sierpnia br. Szczegóły dla zainteresowanych w zakrystii. Program pielgrzymki w gablocie parafialnej.

Sanktuaryjne Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymki:
– 30 lipca do Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej i Sanktuarium św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym. Wyjazd o godz. 13.00 z parkingu przy schodach. Koszt 25 zł.
– 20 sierpnia do Litmanovej na Słowacji i Zakopanego. Wyjazd o godz. 7.30. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii u brata Rafała.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka, m. in. „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
Na cały tydzień pracy, a także urlopów i wakacji, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

2018-07-18T00:35:30+00:00