XIX niedziela zwykła – 12.08.2018.

Przeżywamy dzisiaj XIX Niedzielę Zwykłą. Dziękujemy wszystkim za złożone ofiary na tacę na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać.

W liturgii Kościoła będziemy wspominać w tym tygodniu:
– we wtorek 14 sierpnia – św. Maksymiliana Marię Kolbego, kapłana i męczennika,
– w piątek 17 sierpnia – św. Jacka, kapłana i zakonnika.

W środę 15 sierpnia przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. według porządku niedzielnego. Przypominamy, że jest to święto nakazane, dzień wolny od pracy i mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Po mszach nastąpi błogosławieństwo ziół i kwiatów.

W naszym Zgromadzeniu Redemptorystów jest to również dzień złożenia pierwszej profesji zakonnej po zakończonym Nowicjacie na Lubaszowej. Wśród składających pierwsze śluby zakonne jest nasz parafianin Br. Paweł Kulikowski. Tegorocznych neoprofesów polecamy Waszej modlitwie.

15 sierpnia pamiętajmy również w modlitwie o 98. rocznicy Cudu nad Wisłą i Dniu Wojska Polskiego.
W przyszłą niedzielę (19.08) z racji trzeciej niedzieli miesiąca dzień skupienia dla narzeczonych. Od godz. 8.30 możliwość przystąpienia do spowiedzi. O godz. 9.00 Msza św., po niej adoracja Najśw, Sakramentu w kościele, a następnie konferencje w sali parafialnej. Zakończenie ok. godz. 13.00.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy wśród nas misjonarza z Rosji o. Andrzeja Legiecia – redemptorystę, który pracuje od wielu lat na Syberii. Misjonarz będzie głosił słowo Boże przez całą niedzielę, a my po każdej Mszy św. będziemy mogli złożyć do puszek ofiarę pieniężną na wsparcie działalności redemptorystów na Wschodzie. Już dziś dziękujemy za hojność serca na potrzeby misyjne Kościoła.

17 sierpnia wyruszy na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Można. się jeszcze zapisać w zakrystii lub na furcie klasztornej. Tych, którzy chcieliby powitać pielgrzymów na Jasnej Górze informujemy, że tak jak co roku organizujemy autokar, który 25 sierpnia wyruszy z naszego parkingu o godz. 6.30 do Częstochowy a powróci do Tuchowa bezpośrednio po Mszy Świętej kończącej Pieszą Pielgrzymkę. Koszt wyjazdu to 50 zł. Zapisy w zakrystii.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka, m. in. „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

Komunikat Biskupa Tarnowskiego z okazji 25-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu oraz srebrnego jubileuszu tarnowskiej edycji „Gościa Niedzielnego”.

W ostatnim czasie z naszej parafii zmarli: śp. Anna Onak, l. 66, z Karwodrzy oraz śp. o. Józef Okapa CSsR, l. 83 z tuchowskiego klasztoru. Pogrzeb śp. o. Józefa Okapy odbędzie się w poniedziałek (13.08) o godz. 12.00. Polećmy zmarłych miłosiernemu Bogu – Wieczne odpoczywanie…

Na cały nowy tydzień wakacji, urlopów, a także pracy przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

2018-08-13T09:38:45+00:00