XVIII niedziela zwykła – 5.08.2018.

Przeżywamy dzisiaj XVIII Niedzielę Zwykłą.
Z racji pierwszej niedzieli miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu na zakończenie każdej Mszy św.
Zachęcamy do wpisywania się do Parafialnej Księgi Abstynencji, która wyłożona jest w kaplicy Matki Bożej „od oczu”. Dajmy przykład naszej trzeźwości przez powstrzymanie się od spożywania alkoholu, nie częstowanie też innych oraz modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Odpowiedzmy osobistym czynem na apel Pasterzy Kościoła w Polsce: „100 dni abstynencji na 100-lecie niepodległości”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– 6 sierpnia (poniedziałek) – Święto Przemienienia Pańskiego,
– 8 sierpnia (środa) – Wspomnienie św. Dominika, prezbitera.
– 9 sierpnia (czwartek) – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
– 10 sierpnia (piątek) – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
– 11 sierpnia (sobota) – Wspomnienie św. Klary, dziewicy

Składka w przyszłą niedzielę (12.08) zostanie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Przypominamy o nabożeństwach odbywających się w tygodniu w naszej świątyni: całodziennej adoracji Najśw. Sakramentu w kaplicy adoracji, codziennej modlitwie różańcowej na dróżkach różańcowych o godz. 19.00, nabożeństwie do św. Gerarda opiekuna matek w każdy wtorek o godz. 18.00, Nieustannej Nowennie, a po niej Mszy św. w intencjach zbiorowych w każdą środę o godz. 18.00, adoracji Czcicieli NSPJ w każdy czwartek o godz. 17.30.

17 sierpnia wyruszy na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Zapisy w zakrystii lub na furcie klasztornej. Spotkania przed pielgrzymkowe, na których również będzie można dokonać zapisów odbędą się w piątek 10 sierpnia o godz. 19.00 w Ciężkowicach oraz w sobotę 11 sierpnia o godz. 18.00 w sali Parafialnej tuchowskiego klasztoru redemptorystów. Zachęcamy do pielgrzymowania i informujemy, że jeśli ktoś sam nie może pielgrzymować, a chciałby wesprzeć pielgrzymów, to ofiarę na ten cel można złożyć w zakrystii lub u Przewodnika Grupy 24. – o. Witolda Barana

W zakrystii do nabycia prasa katolicka, m. in. „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

Z naszej parafii zmarł śp. Tadeusz Kras, l. 81, z Karwodrzy. Polećmy go Bożemu miłosierdziu – Wieczne odpoczywanie…
Na czas przeżywanych wakacji, urlopu oraz pracy przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

2018-08-05T10:12:28+00:00