XX niedziela zwykła – 19.08.2018.

Przeżywamy dzisiaj XX Niedzielę Zwykłą, a w parafii gościmy o. Andrzeja Legiecia, redemptorystę, misjonarza z Rosji. O. Andrzejowi dziękujemy za posługę słowa i Wam za ofiary pieniężne złożone do puszki po Mszy św. na wsparcie działalności redemptorystów na Wschodzie.
Dziś jeszcze:
– Dzień skupienia dla narzeczonych.
– Gminne Dożynki w Tuchowie. Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory o godz. 14.00.

W liturgii Kościoła będziemy przeżywać w tym tygodniu:
– w poniedziałek (20.08) – wspomnienie świętego Bernarda, opata i doktora Kościoła,
– we wtorek (21.08) – wspomnienie św. Piusa X, papieża,
– w środę (22.08) – wspomnienie NMP Królowej,
– w piątek (24.08) – święto św. Bartłomieja, Apostoła,
– w sobotę (25.08) – wspomnienie bł. Metodego Dominika Trčki, redemptorysty,
– w niedzielę (26.08) – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

W piątek, 17 sierpnia wyruszyła na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Duchowo łączymy się z pielgrzymami codziennie podczas modlitwy różańcowej na dróżkach po wieczornej Mszy św. Tych, którzy chcieliby powitać pielgrzymów na Jasnej Górze informujemy, że tak jak co roku organizujemy autokar, który 25 sierpnia wyruszy z górnego parkingu o godz. 6.30 do Częstochowy a powróci do Tuchowa bezpośrednio po Mszy św. kończącej Pieszą Pielgrzymkę. Koszt wyjazdu to 50 zł. Zapisy w zakrystii.

Spotkanie redakcji „Chorągwi Maryi” w środę (22.08) po Mszy św. wieczornej.

W przyszłą niedzielę (26.08) zostanie odprawiona Msza św. o godz. 7.30 w intencji Róży św. Moniki i Róży św. Weroniki. Po Mszy św., z racji ostatniej niedzieli miesiąca, zmiana tajemnic Żywego różańca.

Kustosze sanktuarium w Czermnej i w Pasierbcu zapraszają nas na uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Program odpustu znajdziemy na plakatach w gablocie parafialnej.

Zapraszamy do udziału w stałych nabożeństwach odprawianych w parafii. Przypominamy, że każdego dnia odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 w kaplicy adoracji. Zachęcamy wiernych do tej modlitwy i zapraszamy nowe osoby do zapisywania się do Straży Honorowej Najśw. Sakramentu w zakrystii.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka, m.in. Niedziela i Gość Niedzielny. Są już do nabycia Kalendarze Rolników na nowy 2019 rok oraz kalendarze kartkowe.

Do 4 września br. potrwają zapisy dla chętnych chcących wziąć udział w wykładach Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II. Zajęcia odbywają się w pięciu miejscach w diecezji: w Tarnowie, w Nowym Sączu, w Bochni, w Mielcu i w Krużlowej. Udział w zajęciach podstawowych jest darmowy. Wykłady organizowane są raz w miesiącu, w dni powszednie, w godzinach od 17.00 do 19.00. Terminy i tematyka spotkań zamieszczona jest na stronie internetowej Uniwersytetu. Tam znajduje się również elektroniczny formularz, poprzez który można się zarejestrować. Adres strony internetowej: www.unsjp2.edu.pl .

Na kolejny tydzień, który jest przed nami, życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa.

2018-08-19T23:42:10+00:00