XXI niedziela zwykła – 26.08.2018.

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
Przeżywamy dzisiaj ostatnią niedzielę miesiąca, tzw. „niedzielę synodalną” i zarazem Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
Dziś jeszcze: zmiana tajemnic Żywego różańca po Mszy św. o godz. 7.30.
W liturgii Kościoła będziemy przeżywać w tym tygodniu:
– w poniedziałek (27.08) – wspomnienie świętej Moniki,
– we wtorek (28.08) – wspomnienie świętego Augustyna, biskupa i doktora Kościoła,
– w środę (29.08) – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela,
– w sobotę (1.09) – przypada 79. rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się w intencji poległych za Ojczyznę. Główna uroczystość rozpocznie się w kościele św. Jakuba o godz. 18.00, a po niej przemarsz pod Pomnik Ofiar okupacji niemieckiej i sowieckiej z Tuchowa i Gminy w latach 1939-1945. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.
– Z racji I Soboty miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót. Od godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 18.30 Msza św., a po niej modlitwa różańcowa na dróżkach.

Zapraszamy na spotkanie formacyjne Sanktuaryjne Koło Przyjaciół Radia Maryja w czwartek (30.08) po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej na dróżkach. Równocześnie informujemy, że 17 września organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. Wyjazd o godz. 14.30 z parkingu przy schodach. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii u brata Rafała.

Zapraszamy wiernych do udziału w stałych nabożeństwach odprawianych w parafii.

Zapraszamy pierwszoklasistów wraz ze swoimi rodzicami w najbliższą niedzielę (2.09) na Mszę św. o godz. 12.00, podczas której nastąpi błogosławieństwo tornistrów. Prosimy dzieci, by zabrały ze sobą tornistry z przyborami szkolnymi.

W przyszłą – I Niedziela miesiąca – Msza św. z udziałem Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00, a po niej spotkanie formacyjne.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka, m.in. Niedziela i Gość Niedzielny.

W ostatnim tygodniu odszedł śp. o. Kazimierz Przybyłowicz CSsR, l. 67, z tuchowskiego klasztoru. Polećmy go miłosiernemu Bogu – Wieczne odpoczywanie…

Na ostatni tydzień wakacji i urlopów życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa.

2018-08-26T23:08:56+00:00