XXII niedziela zwykła – 2.09.2018.

Przeżywamy XXII niedzielę zwykłą w ciągu roku, podczas której czytamy List Pasterski Episkopatu Polski z okazji VIII Tygodnia Wychowania pt. „Wychowawca chrześcijański w procesie rozeznawania powołania”.
Dziś jeszcze: – na Mszy św. o godz. 12.00 błogosławieństwo pierwszoklasistów i tornistrów.
– Msza św. z udziałem Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00 i spotkanie.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 nastąpi jutro (3.09). Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla młodzieży z Publicznego Gimnazjum w Tuchowie i Szkoły Podstawowej w Karwodrzy będzie sprawowana w bazylice o godz. 8.00. Dokładny rozkład jazdy autobusów znajduje się w gablocie parafialnej i na stronie internetowej szkoły. Msza św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie będzie sprawowana w kościele św. Jakuba o godz. 9.30. W tym dniu nie ma dowozu. Msza św. dla uczęszczających do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabłędzy będzie sprawowana w kościele w Piotrkowicach o godz. 8.30. Dojazd autobusem z Karwodrzy o godz. 8.00.

Na Mszę św. rozpoczynającą rok szkolny serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież uczącą się oraz rodziców, dyrekcję, grono pedagogiczne i pracowników szkoły. Spowiedź, z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego dla wszystkich, w bazylice przed Mszą św. od godz. 7.30.

W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca. W I Czwartek zapraszamy ministrantów i lektorów na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii, powołań kapłańskich i zakonnych oraz wspólnoty redemptorystów pracujących w naszej parafii. Po Eucharystii pierwsze spotkanie po wakacjach ministrantów i lektorów. W I Piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30. Przypominamy rodzicom i dzieciom o spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 16.30 i Mszy św. o godz. 17.00 z ich udziałem. W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego zachęcamy wszystkich do skorzystania ze spowiedzi już wcześniej na początku tygodnia.

W związku z nowym rokiem szkolnym rozpoczynamy pracę formacyjną. Po Mszy św. wieczornej w sali Betania mają swoje spotkania: we wtorek Krąg biblijny; w piątek grupy oazowe ruchu Światło-Życie. Zapraszamy nowe chętne osoby do formowania swojego życia wg nauki Pana Jezusa.

W sobotę 8 września przypada Uroczystość Narodzenia NMP, Głównej Patronki Diecezji, jednocześnie Mały Odpust Tuchowski. Rozpoczniemy go tradycyjnie w wigilię uroczystości 7 września, w piątek o godz. 18.00 Nieszporami, a po nich będzie celebrowana Eucharystia. Msze Święte podczas Małego Odpustu będą sprawowane o godz. 6.00, 7.00, 9.00, 11.00, 14.00, 16.00 i 18.30. Mszę św. kończącą Mały Odpust Tuchowski poprzedzą Nieszpory o godz. 18.00. Błogosławieństwo ziarna siewnego nastąpi na mszach o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Uroczysta suma odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 11.00. Zapraszamy dzieci na sumę do sypania kwiatków. Prosimy rodziców zwłaszcza tych dzieci, które w tym roku będą przygotowywać się do I Komunii św., aby przyszli ze swoimi dziećmi.

Msza św. dziękczynna za szczęśliwe zbiory mieszkańców Kielanowic zostanie odprawiona 8 września na sumie o godz. 11.00.
Parafia katedralna w Tarnowie – Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej organizuje Tydzień Maryjny od 8 do 15 września. Program odpustu na plakacie na tablicy ogłoszeń.

Wszystkich wyjeżdżających na pielgrzymkę do Ziemi Świętej we wrześniu br. zapraszamy na spotkanie informacyjne w najbliższą środę (5.09) po Mszy św. wieczornej w sali parafialnej.

Pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej z Grupy 24. – św. Klemensa serdecznie zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe. Rozpocznie się ono Eucharystią sprawowaną w naszej bazylice w przyszłą niedzielę (9.09) o godz. 17.15.
Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. Wyjazd 17 września o godz. 14.30 z parkingu przy schodach. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii u brata Rafała.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka, m.in. Niedziela i Gość Niedzielny.

Burmistrz Tuchowa informuje, że rozpoczęły się konsultacje społeczne dot. zmiany statutów sołectw i osiedli gminy Tuchów, które potrwają do 1 października br. Aby wziąć udział w konsultacjach należy zapoznać się z projektem statutu swojego sołectwa lub osiedla i wypełnić stosowny formularz do składania wniosków i uwag. Szczegóły na afiszu na tablicy ogłoszeń.

Centrum Zdrowia w Tuchowie zaprasza na bezpłatną mammografię wszystkie kobiety pomiędzy 50 a 69 rokiem życia. Szczegóły na afiszu na tablicy ogłoszeń.

Na kolejny tydzień naszego życia i pierwsze dni nowego roku szkolnego prośmy teraz Boga o błogosławieństwo.

2018-09-02T16:05:34+00:00