XXIII niedziela zwykła – 9.09.2018 – uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła

Przeżywamy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła i zarazem rozpoczynamy Tydzień Wychowania w Polsce.
Dziś jeszcze: Msza św. i spotkanie popielgrzymkowe Pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej z Grupy 24 – św. Klemensa o godz. 17.15.
W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
– bł. Marię Celeste Crostarosę, założycielkę sióstr redemptorystek – we wtorek (11.09);
– św. Jana Chryzostoma, bpa i doktora Kościoła – w czwartek (13.09);
– Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – w piątek (14.09);
– Najświętszą Maryję Pannę Bolesną – w sobotę (15.09).

Zapraszamy Rycerstwo Niepokalanej na spotkanie w piątek (14.09) po Mszy św. wieczornej.
Wyjazd młodzieży z naszego dekanatu na 12 już Synaj pod hasłem: „Mapa serca. Młodzi ludzie, wiara i rozeznanie powołania” do Dębicy w najbliższą sobotę (15.09) z udziałem specjalnego gościa – kardynała Luisa Antonio Tagle z Filipin. Zgłoszenia do wtorku u o. Pawła. Koszt wyjazdu 10 zł.

W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Z racji trzeciej niedzieli miesiąca dzień skupienia dla narzeczonych. O godz. 8.30 możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania, o godz. 9.00 Msza św., po niej adoracja Najśw. Sakramentu i konferencje w sali parafialnej.

W „Tygodniu Wychowania” zapraszamy wiernych do udziału w stałych nabożeństwach mających miejsce w naszej bazylice.
W związku z nowym rokiem szkolnym informujemy, że rozpoczynamy w parafii przygotowanie do I Komunii świętej w niedzielę 23 września. Zapraszamy dzieci z klas III i rodziców na Mszę św. o godz. 12.00 i na spotkanie organizacyjne w sali parafialnej.
Kustosz sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej serdecznie zaprasza nas na uroczystości odpustowe od 15 do 22 września. Plan odpustu znajduje się na plakacie w gablocie parafialnej.

Diecezjalny duszpasterz niewidomych serdecznie zaprasza na Diecezjalną Pielgrzymkę Niewidomych do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie w najbliższą sobotę (15.09). Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

W najbliższą sobotę (15.09) nastąpi poświęcenie obrazu św. Rity i rozpoczęcie nowenny ku czci św. Rity w kościele w Zalasowej o godz. 18.00. Proboszcz parafii zaprasza wszystkich czcicieli św. Rity, i nie tylko, do udziału w tym nabożeństwie.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. Wyjazd 17 września o godz. 14.30 z parkingu przy schodach. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii u brata Rafała.

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę i do Kopalni Soli w Bochni w sobotę 22 września. Koszt 100 zł. W cenie jest przejazd, bilet do kopalni, ubezpieczenie. Wyjazd o godz. 7.00 rano z górnego parkingu przy furcie.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka, m.in. Niedziela i Gość Niedzielny. Polecamy Kalendarz Rolników na nowy 2019 rok.
Na kolejny tydzień nauki i pracy, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

2018-09-10T23:44:52+00:00