XXIV niedziela zwykła – 16.09.2018.

Przeżywamy XXIV niedzielę zwykłą w ciągu roku i Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach szczególnie o katolickich dziełach medialnych w Polsce, jakimi są: Radio Maryja, Telewizja Trwam, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, Nasz Dziennik oraz o osobach w nich pracujących, dzięki którym dzieła te mogą istnieć w dzisiejszym świecie medialnym.

Dziękujemy wszystkim za składane dziś ofiary do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
Dziś jeszcze: dzień skupienia dla narzeczonych.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
– we wtorek (18.09) – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży. Imieniny ks. bpa Stanisława Salaterskiego, biskupa pomocniczego naszej diecezji;
– w czwartek (20.09) – świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy – męczenników koreańskich;
– w piątek (21.09) – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas VII zapraszamy w czwartek (20.09) na Mszę św. o godz. 18.30, a po niej na spotkanie formacyjne.

W tygodniu zapraszamy na spotkania po Mszy św. wieczornej: Krąg biblijny we wtorek, Krąg Rodzin w czwartek i Parafialny Zespół Synodalny w piątek.

Zapraszamy na uroczystość poświęcenia sztandaru Szkoły Podstawowej im. O. Władysława Witkowskiego – redemptorysty oraz Gminną Inaugurację Roku Szkolnego 2018/2019 w najbliższą sobotę na Mszy św. o godz. 9.00 w naszej bazylice.

W przyszłą niedzielę (23.09) rozpoczynamy w parafii przygotowanie do I Komunii świętej. Zapraszamy dzieci z klas III i rodziców na Mszę św. o godz. 12.00 i na spotkanie organizacyjne w sali parafialnej.

Zapraszamy w tygodniu do udziału w stałych nabożeństwach, takich jak:
– Codzienna adoracja Najśw. Sakramentu, od godz. 8.30 do Mszy św. wieczornej.
– Codzienna modlitwa różańcowa na dróżkach różańcowych po Mszy św. wieczornej.
– Koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzona przez liderów grup i mieszkańców rejonów parafii o godz. 15.00.
– Nabożeństwo do św. Gerarda Majelli, patrona matek, z osobistym oddaniem czci relikwiom św. Gerarda, w każdy wtorek o godz. 18.00.
– Modlitwa różańcowa w intencji rodzin, w każdą środę o godz. 17.20.
– Nieustanna Nowenna, a po niej Msza św. w intencjach zbiorowych, w każdą środę o godz. 18.00.
– Adoracja wynagradzająca za grzechy z modlitwą o intronizację Najświętszego Serca Pana Jezusa, w każdy czwartek od godz. 17.30.

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę i do Kopalni Soli w Bochni w najbliższą sobotę (22.09). Koszt 100 zł. W cenie jest przejazd, bilet do kopalni, ubezpieczenie. Wyjazd o godz. 7.00 rano z górnego parkingu przy furcie.

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” w Tuchowie serdecznie zaprasza na Drugi Bal Charytatywny, który odbędzie się 20 października 2018 r. w Domu na Słonej Górze w Porębie Radlnej. Organizatorzy zachęcają ludzi wielkiego serca do wzięcia udziału w balu i wsparcia inicjatywy budowy Ośrodka Opiekuńczo-Mieszkalnego dla osób niepełnosprawnych.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka, m.in. Niedziela i Gość Niedzielny. Polecamy Kalendarz Rolników na nowy 2019 rok.

W ostatnim tygodniu zmarł śp. o. Zbigniew Janus CSsR, l. 87 z tuchowskiego klasztoru. Pogrzeb śp. o. Zbigniewa odbędzie się jutro o godz. 11.00 w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie. Polećmy go miłosiernemu Bogu – Wieczne odpoczywanie…

Na kolejny tydzień naszego życia i pracy, prośmy teraz Boga o błogosławieństwo.

2018-09-18T12:15:35+00:00