XXVI niedziela zwykła – 30.09.2018.

Przeżywamy XXVI niedzielę zwykłą w ciągu roku, ostatnią miesiąca – synodalną.
Dziś jeszcze:
– zmiana tajemnic Żywego Różańca po Msza św. o godz. 7.30.


Przed nami październik. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z rodzicami na wieczorne nabożeństwo o godz. 18.00 od poniedziałku do piątku. Kładziemy na sercu rodziców szczególny czas przygotowania ich dzieci do I Komunii św. i bierzmowania. Zapraszamy wszystkich wiernych do codziennej modlitwy różańcowej w rodzinnych domach lub na dróżkach po wieczornej Mszy św. prowadzonej przez grupy i wspólnoty parafialne. Szczegóły w gablocie, na stronie internetowej parafii i w nowym numerze „Chorągwi Maryi”. Rozpoczęcie różańca przy kaplicy na dziedzińcu. Jutro prosimy o poprowadzenie modlitwy Różę Matek św.

Teresy od Dzieciątka Jezus. Przypominamy, że codziennie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za wspólne i pobożne odmówienie różańca.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewice i doktor Kościoła, we wtorek św. Aniołów Stróżów, w czwartek św. Franciszka z Asyżu, w piątek św. Faustynę Kowalską, dziewicę oraz bł. Franciszka Ksawerego Seelosa, kapłana, redemptorystę.

We wtorek (2.10) będziemy przeżywać 114. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Tuchowskiej. Z tej racji co roku do naszego sanktuarium pielgrzymują wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej diecezji tarnowskiej. Zapraszamy również rycerstwo naszej parafii, które będzie obchodzić 4. rocznicę powstania. Rozpoczęcie Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 14.45, a po niej Eucharystia i dalsza część uroczystości.

W związku z rocznicą koronacji ukazał się nowy numer „Chorągwi Maryi”. Biuletyn znajduje się przy ołtarzach bocznych i w zakrystii. Bardzo serdecznie dziękujemy Redakcji za przygotowanie kolejnego, jubileuszowego, numeru i wszystkim, którzy włączają się w apostolat pióra. Dziękujemy również Czytelnikom za dobrowolne ofiary składane na pokrycie kosztów druku pisma.

W tym tygodniu przypada I Czwartek I Piątek i I Sobota miesiąca. W I Czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę czcicieli NSPJ. Zapraszamy ministrantów i lektorów na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii, powołań kapłańskich i zakonnych oraz wspólnoty redemptorystów pracujących w naszej parafii. Po Eucharystii spotkanie ministrantów i lektorów. W I Piątek od godz. 16.30 możliwość przystąpienia do spowiedzi. O godz. 17.00 Msza św. z udziałem dzieci, a po niej nabożeństwo różańcowe. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na różaniec o godz. 18.00, spowiedź i Mszę św. po różańcu. Do chorych udamy się o godz. 8.30. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii. W I Sobotę zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót wynagradzające za grzechy i zniewagi czynione Niepokalanemu Sercu Maryi. Od godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, następnie Msza św., po niej ostatnia w tym roku procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej na dróżkach.

Zapraszamy dzieci, które śpiewały w scholi parafialnej i inne dzieci, które chcą spotykać się w ramach Dziewczęcej Służby Maryjnej. Bardzo prosimy, aby dzieci przyszły ze swoimi rodzicami na spotkanie z S. Michałą i Bratem klerykiem w sobotę (6.10) o godz. 10.00 do sali parafialnej.

W przyszłą niedzielę (7.10) będziemy wspominać rocznicę koronacji i zarazem rocznicę przyznania tytułu Bazyliki mniejszej naszej świątyni.
– Msza św. o godz. 12.00 z udziałem dzieci, na której zostaną pobłogosławione różańce dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. Po Mszy św. spotkanie rodziców i dzieci w sali parafialnej.
– Z racji I niedzieli miesiąca Msza św. o godz. 14.00 z udziałem rolników i pszczelarzy oraz spotkanie formacyjne.
– O godz. 17.30 Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja.
„Proszę Cię, pomódl się za mnie uzależnionego i moją Rodzinę”, to hasło tegorocznej modlitewnej inicjatywy Doba dla wolności.

W przyszłą niedzielę (7.10) zachęcamy wszystkich parafian i gości do ofiarowania Komunii Świętej i modlitwy różańcowej w intencji osób uzależnionych od alkoholu, ich dzieci i bliskich.

Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni zaprasza na Wielki Odpust od dziś (30.09) do 7 października. Program odpustu znajdziemy na plakacie w gablocie przed kościołem.

Ten tydzień dla naszej wspólnoty zakonnej będzie czasem Nadzwyczajnej Wizytacji Generalnej. Przyjadą ojcowie – wizytatorzy z Rzymu. Ich życzeniem jest, aby spotkać się także z przedstawicielami parafii. W związku z tym zapraszamy bardzo serdecznie na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny oraz przedstawicieli grup, kół, wspólnot i stowarzyszeń działających przy naszej parafii w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka i kalendarze na 2019 r.

W tym tygodniu zmarł nasz parafianin śp. Eugeniusz Wojtanowski, l. 86, z ul. Granicznej. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie…
Pomódlmy się jeszcze w intencji V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
Na kolejny tydzień naszego życia i pracy, prośmy teraz Boga o błogosławieństwo.

2018-09-30T23:55:33+00:00