XXIX niedziela zwykła – 21.10.2018.

Przeżywamy Niedzielę Misyjną. Dziękujemy wszystkim za ofiary składane na tacę, które zostaną przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne, a Braciom klerykom za przybliżenie tematyki misyjnej i rozdawanie ulotek po Mszy św.  Dziś w Kościele katolickim w Polsce odbywa się liczenie wiernych. Wyniki posłużą do zbadania niedzielnych praktyk religijnych Polaków.

1. Dziś jeszcze:

– Dzień skupienia dla narzeczonych;

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” o godz. 14.00;

– Msza święta z udziałem Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji o godz. 18.30;

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30;

– Wybory samorządowe. Prosimy zwrócić uwagę na zmianę lokalu wyborczego.

1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:

– w poniedziałek (22.10) – św. Jana Pawła II, papieża.

1. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z rodzicami na różaniec o godz. 18.00 i wszystkich wiernych do codziennej modlitwy różańcowej w rodzinnych domach lub na dróżkach po wieczornej Mszy św. prowadzonej przez grupy i wspólnoty parafialne.
  2. Spotkanie formacyjne Koła Przyjaciół Radia Maryja w czwartek (25.10) po Mszy św. wieczornej i różańcu.
  3. Zapraszamy dziewczynki do śpiewania w scholi parafialnej w sobotę o godz. 10.00.
  4. Serdecznie zapraszamy chętne członkinie i członków Róż Żywego Różańca na XVIII Diecezjalne Spotkanie Misyjne, które będzie miało miejsce w Bobowej w najbliższą sobotę (27.10). Jest to dokładnie dzień 20-tej rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Jana Czuby. O godz. 10.00 Eucharystia pod przewodnictwem ks. bpa Andrzeja Jeża. Po niej modlitwa różańcowa za misje, misjonarzy i o beatyfikację naszego męczennika. W trakcie spotkania tradycyjna drożdżówka z herbatą. Zakończenie spotkania około godz. 14.00. Zapisy do jutra w zakrystii. Wyjazd o godz. 9.00.
  5. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 7.30 będzie sprawowana w intencjach zamówionych przez następujące Róże: św. Małgorzaty Marii Alacoque, św. Cecylii, św. Katarzyny Sieneńskiej, św. Marii Magdaleny, św. Faustyny, św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Urszuli Ledóchowskiej, św. Elżbiety, św. Jadwigi, św. Gianny Beretta Molla, św. Gerarda i św. Jana Kantego. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  6. Po przerwie wakacyjnej wznawiamy cykl Koncertów u Redemptorystów w Tuchowie. Zapraszamy w najbliższą niedzielę o godz. 19.30 do Auli św. Klemensa na spotkanie z muzyką instrumentalną. Będziemy gościć małżeństwo państwa Mirelli i Mateusza Konopków, którzy przez swą muzykę zapewnią nam piękną ilustrację do Babiego Lata, którym nas Pan tak obficie w tym roku obdarza.
  7. Fundacja Dzieło Miłosierdzia Im. Św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego serdecznie zaprasza na spotkanie z naszą parafianką Marią Zych, która wróciła z Peru gdzie przez rok była wolontariuszką misyjną. Spotkanie odbędzie się w Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie przy ul. Św. Józefa 9 w najbliższą niedzielę (28. 10) o godz. 14.00.
  8. Kartki na wypominki wyłożone są przy ołtarzach bocznych i w kaplicach. Prosimy o zabranie ich i wypisanie czytelnym pismem listy zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie na nabożeństwach wypominkowych. Wypisując naszych bliskich zmarłych i modląc się za nich na nabożeństwie świadczymy o naszej wiarze w życie wieczne i niesiemy im pomoc. Wypełnione karty prosimy składać w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów prac konserwatorskich przy ołtarzu św. Józefa, które rozpoczną się już jutro. Za wsparcie tych prac, w Roku św. Józefa, składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  9. Informacja dla rolników z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa odnośnie wypłat zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich za 2018 r. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  10. W zakrystii do nabycia prasa katolicka i kalendarze na 2019 r.
  11. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie: Zofia Derus, l. 84, z ul. Granicznej i wczoraj Józef Szeląg, l. 94 z Karwodrzy. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.00. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…
  12. Na rozpoczęty Tydzień Misyjny przyjmijcie Boże błogosławieństwo.
2018-10-21T15:41:13+00:00