XXVII niedziela zwykła – 7.10.2018.

Przeżywamy XXVII niedzielę zwykłą w ciągu roku, podczas której czytamy list pasterski Episkopatu Polski zapowiadający obchody XVIII Dnia Papieskiego pt. „Promieniowanie ojcostwa”.
Dziś jeszcze:
– Msza św. o godz. 12.00 z udziałem dzieci, na której zostaną pobłogosławione różańce dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. i spotkanie.
– Msza św. o godz. 14.00 z udziałem rolników i pszczelarzy i spotkanie.
– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w sobotę (13.10) – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

Mamy październik i nabożeństwo różańcowe. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z rodzicami na wieczorne nabożeństwo o godz. 18.00 od poniedziałku do piątku. Zapraszamy wszystkich wiernych do codziennej modlitwy różańcowej w rodzinnych domach lub na dróżkach po wieczornej Mszy św. prowadzonej przez grupy i wspólnoty parafialne. Rozpoczynamy modlitwę przy kaplicy na dziedzińcu. Papież Franciszek prosi nas, abyśmy kończyli różaniec modlitwą do św. Michała Archanioła za Kościół.

Przypominamy, że codziennie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za wspólne i pobożne odmówienie różańca.

W tym tygodniu swoje spotkania formacyjne ma młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas VIII: w poniedziałek, wtorek i czwartek. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.30.

Zapraszamy chętne dzieci do „Świetlicy Serca” działającej przy naszej parafii w sali Betania. Podczas zajęć wychowawczo – rekreacyjnych dzieci będą mogły odrobić lekcje, spożyć ciepły posiłek, obejrzeć bajkę, czy film. Zapraszamy więc na pierwsze spotkanie organizacyjne rodziców z dziećmi w czwartek o godz. 17.00 w sali Betania.

Zapraszamy dzieci do scholi parafialnej, które chcą spotykać się w ramach Dziewczęcej Służby Maryjnej w sobotę (13.10) o godz. 10.00 w sali parafialnej.

Zapraszamy na modlitwę różańcową przy figurze Matki Bożej Fatimskiej na Wołowej w sobotę (13.10) o godz. 15.00.

W przyszłą niedzielę (14.10) będziemy obchodzić Dzień Papieski. Tradycyjnie już w tym dniu młodzież będzie zbierać ofiary do puszek w ramach Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia na fundusz stypendialny dla młodzieży uzdolnionej, a pochodzącej z rodzin mniej zamożnych. W tym też dniu przypada Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji zachęcamy wiernych do modlitwy za nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników oświaty tak żyjących jak i zmarłych.

Biskup diecezjalny zaprasza nas do udziału w Diecezjalnym Marszu dla Życia i Rodziny w Tarnowie w przyszłą niedzielę. Szczegóły w gablocie parafialnej.

Komitet Społeczny „Klasa z Ulą” wraz z dyrekcją i gronem pedagogicznym Liceum Ogólnokształcącego w Tuchowie zapraszają na Turniej Charytatywny dla Uli zmagającej się z nowotworem. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę (14.10) w LO w Tuchowie od godz. 13.00. Szczegóły na plakacie w gablocie.

Województwo Małopolskie realizuje projekt pod nazwą „Małopolski Tele-Anioł” z myślą o osobach starszych i chorych, które wymagają wsparcia ze strony innych osób. Jedną z form pomocy może być tzw. opaska życia, która pozwala na szybki kontakt z Centrum Teleopieki, gdzie pracują ratownicy medyczni, mogący udzielić fachowej porady lub wezwać pomoc. Inną formą są usługi opiekuńcze w domu chorego. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do informacji zamieszczonej na tablicy ogłoszeń lub na stronę internetową www.malopolska.pl/teleaniol.

W związku z coraz dłuższymi wieczorami policja kieruje do wszystkich apel o ubieranie odblasków, które ratują nam życie w drodze na wieczorne nabożeństwa. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka i kalendarze na 2019 r.

Na bogaty w wydarzenia nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

2018-10-07T22:19:02+00:00