XXVIII niedziela zwykła – 14.10.2018.

Przeżywamy XXVIII niedzielę zwykłą w ciągu roku i zarazem 18. Dzień Papieski. Dziękujemy za ofiary składane do puszek po Mszy św. na fundusz stypendialny dla młodzieży uzdolnionej, a pochodzącej z rodzin biednych. Składamy też najlepsze życzenia wszystkim pracownikom oświaty z okazji przypadającego dziś Dnia Edukacji Narodowej.

Dziś jeszcze:
– podczas trwania Synodu Biskupów w Rzymie na temat młodzieży odbędzie się kanonizacja siedmiu błogosławionych, a wśród nich papieża bł. Pawła VI.
– Spotkanie dla osób uzależnionych od alkoholu w sali Betania o godz. 17.00.
– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
– w poniedziałek (15.10) – świętą Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła. Przypada wtedy Dzień Dziecka Utraconego.

Przypomina on o problemach rodziców po stracie. Zapraszamy na Mszę św. w ich intencji o godz. 18.30 i na modlitwę różańcową na dróżkach prowadzoną przez Krąg Rodzin;
– we wtorek (16.10) – św. Gerarda Majellę, redemptorystę, patrona matek rodzących. Zapraszamy na różaniec o godz. 18.00 połączony z modlitwą do św. Gerarda;
– w środę (17.10) – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
– w czwartek (18.10) – św. Łukasza Ewangelistę, patrona Służby Zdrowia;
– w piątek (19.10) – bł. Jerzego Popiełuszkę, prezbitera i męczennika. W tym dniu będzie obchodzony po raz pierwszy w Polsce

Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych;
– w sobotę (20.10) – św. Jana Kantego, prezbitera.

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z rodzicami na różaniec o godz. 18.00 i wszystkich wiernych do codziennej modlitwy różańcowej w rodzinnych domach lub na dróżkach po wieczornej Mszy św. prowadzonej przez grupy i wspólnoty parafialne.

W tygodniu zapraszamy na spotkania po Mszy św. wieczornej: Krąg biblijny – we wtorek, Parafialny Zespół Synodalny – w środę, zaś młodzież – w piątek na czuwanie w ramach cyklu „Droga wewnętrzna”. Gościem specjalnym będzie ks. bp Leszek Leszkiewicz. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.30. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

W tym tygodniu swoje spotkania formacyjne ma młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas III gimnazjum: w poniedziałek, wtorek i czwartek. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.30.

Zachęcamy rodziców do przyprowadzania swych dzieci do scholii w sobotę na godz. 10.00.

Za tydzień (21.10) będziemy przeżywać:
– Niedzielę Misyjną. Ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.
– Dzień skupienia dla narzeczonych z racji III niedzieli miesiąca. Informujemy narzeczonych o kursie przedmałżeńskim, który rozpocznie się w naszej parafii 16 listopada. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.
– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” o godz. 14.00 i comiesięczne spotkanie.
– Msza święta z udziałem Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji o godz. 18.30.
– Wybory samorządowe. Zachęcamy wiernych do wzięcia w nich udziału w trosce o dobro wspólne. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Sanktuaryjna Orkiestra Dęta przyjmuje osoby grające do orkiestry i chętnych do nauki gry na instrumentach dętych blaszanych. Próby odbywają się we wtorek i w piątek od godz. 18.00 w sali orkiestry. Również Sanktuaryjny Chór Mieszany przyjmuje chętne osoby do śpiewania. Próba we wtorek po Mszy św. wieczornej.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka i kalendarze na 2019 r.

Są już kartki na wypominki wyłożone przy ołtarzach bocznych i w kaplicach. Prosimy o zabranie ich i wypisanie czytelnym pismem listy zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie na nabożeństwach wypominkowych. Jest to wyraz naszej wiary w życie wieczne, naszej pamięci o zmarłych i pomocy, którą możemy im okazać. Wypełnione karty prosimy składać w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów prac konserwatorskich przy ołtarzu św. Józefa, które rozpoczną się już wkrótce. Za wsparcie tych prac składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Barbara Kłósek, l. 92, z ul. Nadziei. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…

Na rozpoczęty kolejny tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

2018-10-14T21:48:17+00:00