XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.10.2018.

Przeżywamy ostatnią niedzielę miesiąca – synodalną.
Dziś jeszcze:
– Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy w. o godz. 7.30.
– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.
– Koncert muzyczny w Auli św. Klemensa o godz. 19.30.
Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na podsumowanie październikowego różańca w poniedziałek o godz. 18.00. Zakończenie nabożeństw różańcowych we wtorek.
W czwartek – 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o 18.30. Nie ma Mszy św. o godz. 14.00 i 16.00, ponieważ jesteśmy wtedy na cmentarzu oraz adoracji Najśw. Sakramentu z racji I Czwartku miesiąca. Procesja na cmentarz wyruszy z naszego kościoła „szlakiem papieskim Jana Pawła II” o godz. 13.30. Na cmentarzu zostanie odprawione, jak w poprzednie lata, nabożeństwo za zmarłych. Po nim, dla tych, którzy nie uczestniczyli we Mszy św. do południa, będzie sprawowana Eucharystia o godz. 15.00 w kaplicy cmentarnej. Na cmentarzu zostanie przeprowadzona tradycyjna kwesta na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

W dniach od 1 do 8 listopada możemy zyskiwać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie dowolnej modlitwy za zmarłych. Odpust ten można uzyskać jeden raz w ciągu dnia dla jednego zmarłego pod zwykłymi warunkami tzn. stan łaski uświęcającej, Komunia św., brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego np. jedno Ojcze nasz i jedno Zdrowaś Maryjo. W Dzień Zaduszny, wierni, którzy odwiedzą kościół, lub kaplicę i odmówią: Ojcze nasz i Wierzę w Boga Ojca mogą zyskać odpust zupełny. Zachęcamy wiernych do ich zyskiwania. Więcej informacji na temat odpustów znajdziemy na tablicy ogłoszeń.

W piątek, we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny, Msze św. o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 16.00, 18.30 i w kaplicy na cmentarzu o godz. 10.00.

W dzień Zaduszny zapraszamy na uroczystość nadania nazwy „Skwer Benedyktyński” w Tuchowie z udziałem Opata Tynieckiego o godz. 12.00. Program uroczystości znajduje się na tablicy ogłoszeń.

W listopadzie zapraszamy wiernych do modlitwy za zmarłych. Kartki na wypominki przynosimy do zakrystii.

Nabożeństwa za zmarłych będą sprawowane codziennie o godz. 18.00 oprócz wtorku, środy i niedzieli, zaś w każdą sobotę listopada zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30 sprawowaną w intencji zmarłych polecanych na nabożeństwach wypominkowych w bieżącym tygodniu.
– W piątek (2.11) – Nieszpory żałobne o godz. 18.00 i Wypominki oraz Msza św. za zmarłych redemptorystów spoczywających na tuchowskim cmentarzu i wszystkich zmarłych członków Zgromadzenia Redemptorystów, szczególnie w ostatnim roku. Z racji I Piątku miesiąca zapraszamy dzieci z rodzicami na Mszę św. o godz. 16.00. O godz. 15.30 możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania. Do chorych udamy się z posługą sakramentalną o godz. 8.30. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.
– W poniedziałek (5.11) – Nieszpory żałobne o godz. 18.00 i Wypominki oraz Msza św. za zmarłych krewnych współbraci należących aktualnie do naszej wspólnoty zakonnej oraz w intencji wszystkich zmarłych dobroczyńców naszego kościoła i klasztoru.
– W czwartek (8.11) – Wypominki za zmarłych parafian w latach 1951-1970.
– W piątek (9.11) – Nieszpory żałobne o godz. 18.00 i Wypominki oraz Msza św. za wszystkich zmarłych redemptorystów naszej Prowincji, szczególnie z naszej wspólnoty.

Z racji I Soboty miesiąca (3.11) zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót wynagradzające za grzechy i zniewagi czynione Niepokalanemu Sercu Maryi. Nie ma Wypominek! Po Mszy św. modlitwa różańcowa przed Najśw. Sakramentem w kościele.
Zapraszamy redakcję „Chorągwi Maryi” na spotkania w poniedziałek (29.10) po Mszy św. wieczornej.

W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości władze państwowe, samorządowe i lokalne zapraszają do udziału w XX Zlocie Niepodległościowym „Łowczówek 2018” w przyszłą niedzielę (4.11) o godz. 11.00 pod patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Plan obchodów na plakacie w gablocie parafialnej.
W ostatnim tygodniu zmarli z naszej parafii: Józefa Klimczak, lat 84 zam. w DPS w Karwodrzy i Elżbieta Sikora, lat 70 z ul. Długiej. Polećmy je miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…
Na dalsze przeżywanie Dnia Pańskiego i bogaty w wydarzenia zbawcze tydzień, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

2018-10-31T20:49:03+00:00