Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego. W parafii przeżywamy rekolekcje, które prowadzi o. Piotr Wiśniewski, redemptorysta, misjonarz z Ukrainy. Rekolekcje parafialne, które przeżywamy pod hasłem „Duch Święty w twoim życiu”, potrwają do środy. We wtorek zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi od godz. 6.00 do 12.00 i od 15.00 do 19.00. Spotkania rekolekcyjne z kazaniem tematycznym będą się odbywać o godz. 8.00 i o 18.30. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej. Wszystkich wiernych parafian i gości serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach.

1. Dziś jeszcze:

– Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Msza św. z udziałem kolejarzy o godz. 10.30 z racji wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy.

Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

1. W tym tygodniu będziemy przeżywać:

– w środę – 9. rocznicę święceń biskupich Andrzeja Jeża – pasterza naszej diecezji. Zachęcamy wiernych do modlitwy za biskupa Andrzeja i jego posługę pasterską.

– w piątek – święto Andrzeja Apostoła.

1. W ostatnim tygodniu roku liturgicznego zapraszamy do udziału w nabożeństwach wypominkowych za zmarłych o godz. 18.00 oraz w stałych nabożeństwach mających miejsce w naszym sanktuarium.
  2. W tym tygodniu swoje spotkania formacyjne mają:

– młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas III gimnazjum: w poniedziałek, wtorek i czwartek. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.30.

– Rada Parafialna w czwartek po Mszy św. wieczornej.

– Sanktuaryjne Koło Przyjaciół Radia Maryja w czwartek po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej na dróżkach.

1. W najbliższy piątek (30.11) w godzinach przedpołudniowych będziemy odwiedzać chorych naszej parafii. Tym razem wyjątkowo odwiedziny chorych odbywają się w ostatni piątek listopada, ponieważ w grudniu chorych odwiedzać będziemy dopiero w piątek przed świętami (21.12).
  2. W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca. Zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót wynagradzające za grzechy i zniewagi czynione Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 18.30 Msza św. a po niej modlitwa różańcowa przed Najśw. Sakramentem w kościele.
  3. Informacja dla ministrantów. W najbliższą sobotę (1.12) na hali sportowej Gimnazjum w Ryglicach odbędzie Dekanalny Turniej halowej piłki nożnej w ramach eliminacji do turnieju regionalnego. Szczegóły u opiekuna ministrantów o. Pawła.
  4. W przyszłą niedzielę (2.12) rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – Adwent i zarazem nowy rok duszpasterski Kościoła w Polsce pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”.

Młodzież oazowa będzie rozprowadzała pierniki świąteczne. Zebrane fundusze będą przeznaczone na wyjazd formacyjny w czasie ferii.

W ramach przygotowania do I Komunii świętej zapraszamy dzieci z klas III i rodziców na Mszę św. o godz. 12.00 i na spotkanie formacyjne w sali parafialnej. Już dziś informujemy, że poświęcenie medalików dla tych dzieci odbędzie się w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w sobotę 8 grudnia na Mszy św. o godz. 16.00. Prosimy rodziców, aby przygotowali medaliki dla swoich dzieci we własnym zakresie.

Msza św. z udziałem rolników i pszczelarzy o godz. 14.00 i comiesięczne spotkanie formacyjne w sali.

1. Zbiórka darów dla mieszkańców Ukrainy w ramach akcji Polacy – Rodakom odbędzie się w Domu Kultury w Tuchowie. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.
  2. Centrum Zdrowia Tuchów serdecznie zaprasza osoby w wieku 50 – 65 lat na bezpłatne badanie jelita grubego w ramach projektu pt.: „Profilaktyka raka jelita grubego – Szansa na zdrowie dla mieszkańców Małopolski”.
  3. W zakrystii do nabycia prasa katolicka oraz lampiony na Roraty i świece na stół wigilijny.
  4. Na dalsze przeżywanie Dnia Pańskiego, czas rekolekcji parafialnych i ostatni tydzień okresu zwykłego, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.
2018-11-26T10:56:02+00:00