XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 4.11.2018.

Przeżywamy 31. Niedzielę w ciągu roku, podczas której czytamy List pasterski Episkopatu Polski z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pt. Wymodlona i wywalczona wolność.

1. Dziś jeszcze:

– druga tura wyborów samorządowych na Burmistrza Tuchowa.

– XX Zlot Niepodległościowy „Łowczówek 2018” z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy o godz. 11.00.

– coroczna pielgrzymka parafialna z Bobowej o godz. 14.00.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

1. Zapraszamy wiernych na nabożeństwa wypominkowe za zmarłych, które sprawowane są codziennie o godz. 18.00 oprócz wtorku, środy i niedzieli, zaś w każdą sobotę listopada zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji zmarłych polecanych na nabożeństwach wypominkowych w bieżącym tygodniu.
  2. Zapraszamy parafian i gości do udziału w codziennej modlitwie różańcowej na dróżkach po Mszy św. wieczornej.
  3. Zapraszamy Parafialny Zespół Synodalny na spotkanie po Mszy św. wieczornej w poniedziałek (5.11).
  4. Zapraszamy na nabożeństwo do św. Gerarda, patrona matek, we wtorek o godz. 18.00.
  5. W liturgii tego tygodnia będziemy wspominać:

– W piątek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej i zarazem 286. rocznicę założenia Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela. Polecamy waszym modlitwom całe zgromadzenie redemptorystów, aby wiernie wypełniało swoją misję w Kościele. W tym dniu zapraszamy wiernych na spektakl słowno-muzyczny pt. Maryja drogą niepodległości w wykonaniu Braci kleryków o godz. 17.00 w Auli św. Klemensa i na Mszę św. za wszystkich zmarłych redemptorystów naszej Prowincji, szczególnie z naszej wspólnoty.

W sobotę – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości i 100. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zapraszamy wszystkich wiernych do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Z tej okazji młodzież z Kielanowic serdecznie zaprasza na spotkanie o godz. 15.00 w klubie w Kielanowicach (ul. Ryglicka 90).
  2. W niedzielę 11 listopada o godz. 12.00 zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i gminy na rynek w Tuchowie, aby włączyć się w ogólnopolską akcję „Niepodległa do hymnu”. Prosimy o przyniesienie ze sobą flagi biało-czerwonej.
  3. Zapraszamy na Tuchowski Tydzień Niepodległości. Dokładny program tych uroczystości znajduje się na plakacie w gablocie parafialnej.
  4. Dyrekcja Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie zaprasza mieszkańców Tuchowa na uroczystości obchodów Święta Patronów Szkoły. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.
  5. W zakrystii do nabycia prasa katolicka: m.in. Niedziela i Gość niedzielny.
  6. W ostatnim tygodniu zmarli z naszej parafii: Bronisława Kumor, lat 80 zam. w DPS w Karwodrzy i Helena Pochroń, lat 85 z Karwodrzy. Polećmy je miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…
  7. Na rozpoczęty tydzień okazywania modlitewnej pamięci zmarłym, zyskiwania odpustów oraz wydarzenia patriotyczne, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.
2018-11-04T12:47:06+00:00