XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.11.2018.

Przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku i zarazem Światowy Dzień Ubogich. Po Mszach świętych młodzież i członkowie parafialnej Caritas rozprowadzają tzw. „chlebki miłosierdzia”. Składając dobrowolną ofiarę dzielimy się darem serca na rzecz ubogich. W naszym Zgromadzeniu jest to również Dzień Wspierania Redemptorystowskiego Powołania Misyjnego. Po Mszy św. Bracia klerycy będą rozdawać pamiątkowe ulotki.

1. Dziś jeszcze:

– kurs przedmałżeński i dzień skupienia dla narzeczonych.

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

– We wtorek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera i zarazem Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego.

– W środę – wspomnienie Ofiarowania NMP.

– W czwartek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy – patronki chórzystów, muzyków, organistów oraz zespołów muzycznych. Podczas Mszy św. wieczornej nastąpi uroczyste przyjęcie nowych członków do sanktuaryjnej orkiestry dętej. Po Mszy św. spotkanie wszystkich chórzystów, muzyków wraz ze swymi opiekunami w jadalni pielgrzyma.

– W sobotę – wspomnienie Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy – męczenników.

1. Można jeszcze składać listy zmarłych w zakrystii na nabożeństwa wypominkowe.
  2. Zapraszamy w tygodniu na:

– Spotkanie Rycerstwo Niepokalanej naszej parafii w poniedziałek (19.11) po Mszy św. wieczornej.

Spotkana formacyjne młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas VIII w poniedziałek, wtorek i czwartek. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.30.

Czuwanie młodzieżowe w ramach cyklu „Droga wewnętrzna”. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.30. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

– Duchowe przygotowanie się na czas Adwentu przez rekolekcje parafialne, które potrwają od najbliższej soboty (24.11) do środy włącznie. We wtorek dzień spowiedzi. Spotkania rekolekcyjne pt. „Duch Święty w twoim życiu” z kazaniem tematycznym będą się odbywać o godz. 8.00 i 18.30. Rekolekcje przeprowadzi o. Piotr Wiśniewski, redemptorysta, misjonarz z Ukrainy. Tematykę rekolekcji znajdziemy na plakacie w gablocie parafialnej. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach.

1. W przyszłą niedzielę (25.11) będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Składka będzie przeznaczona na wsparcie redemptorystowskich ośrodków formacyjnych: Postulatu, Nowicjatu i Studentatu. Już teraz dziękujemy za wsparcie i utrzymanie tychże ośrodków.
  2. Z racji ostatniej niedzieli miesiąca, Msza św. o godz. 7.30 w intencji Róży św. Cecylii. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  3. Dyrektor Wydziału Małżeństw i Rodzin informuje, że w naszej diecezji zostało reaktywowane Duszpasterstwo Kobiet pod nazwą: „Obdarowana. Spotkania dla Kobiet”. Słowo „Obdarowana” ma podkreślić fakt, że każda kobieta posiada w sobie wielki dar – „godność kobiety”, który otrzymała od Stwórcy. Duszpasterstwo Kobiet zaprasza na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w najbliższą sobotę (24.11). Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.
  4. Centrum Zdrowia Tuchów informuje, że realizuje dla dzieci bezpłatny Program zdrowotny profilaktyki zakażeń pneumokokowych oraz zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Szczegóły na afiszu w gablocie parafialnej.
  5. W zakrystii do nabycia prasa. Zachęcamy wiernych do czytania prasy katolickiej.
  6. Na rozpoczęty tydzień okazywania modlitewnej pamięci naszym zmarłym i wspierania powołań, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.
2018-11-17T23:57:11+00:00