1. NIEDZIELA ADWENTU – 2.12.2018.

Dzisiejszą pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy w Kościele nowy Rok Liturgiczny pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”.

  1. Dziś jeszcze: 

– Młodzież oazowa rozprowadza pierniki świąteczne.

  Msza św. z udziałem dzieci z klas III i ich rodziców o godz. 12.00 i spotkanie formacyjne. 

– Msza św. z udziałem rolników i pszczelarzy o godz. 14.00.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

  1. W czasie Adwentu zapraszamy wiernych do licznego udziału w nabożeństwach adwentowych. Zapraszamy na Roraty dzieci z rodzicami oraz młodzież o godz. 18.30 od poniedziałku do piątku. Jak co roku prosimy, by dzieci przynosiły lampiony.
  2. W liturgii pierwszego tygodnia Adwentu będziemy obchodzić:

– W poniedziałek (3.12) – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

– I Czwartek miesiąca. Od godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę czcicieli NSPJ i Braci kleryków. Zapraszamy ministrantów i lektorów na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii, powołań kapłańskich i zakonnych oraz wspólnoty redemptorystów pracujących w naszej parafii. Po Eucharystii comiesięczne spotkanie ministrantów i lektorów oraz Modlitwa uwielbienia prowadzona przez misjonarza miłosierdzia o. Pawła Drobota z Krakowa.

– W piątek (7.12) – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, patrona pszczelarzy. Jest to również I Piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży od godz. 18.00. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Rodzin.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w sobotę (8.12), patronki Zgromadzenia Redemptorystów i zarazem uroczystość odpustowa w naszej bazylice. Msze św. o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.00 i 18.30. O godz. 12.00 zapraszamy na nabożeństwo „Godzina Łaski”, by prosić o łaski nam wszystkim potrzebne. Na Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się błogosławieństwo medalików dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 jako dziękczynienie za odzyskanie przez Polskę Niepodległości prowadzoną przez Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

  1. W czasie adwentowym zapraszamy do udziału w stałych nabożeństwach w naszym sanktuarium, takich jak: codzienna adoracja Najśw. Sakramentu; codzienna modlitwa różańcowa na dróżkach; nabożeństwo do św. Gerarda, patrona matek, we wtorek o godz. 18.00; Nieustanna Nowenna w środę o godz. 18.00.
  2. W przyszłą niedzielę (9.12), już po raz dziewiętnasty, będzie obchodzony w Kościele w Polsce Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

– Uroczyste błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny na sumie.

  1. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 16 – 24 marca 2019 r. Koszt 450 zł + 110 euro. Zgłoszenia i informacje pod nr telefonu podanym na tablicy ogłoszeń (503791512).
  2. W zakrystii do nabycia prasa katolicka oraz lampiony na Roraty, świece „Caritas” na stół wigilijny oraz opłatek.
  3. W ostatnim tygodniu zmarli z naszej parafii Władysław Kowalski l. 65 z Karwodrzy i Kazimierz Ciszek l. 62 z Karwodrzy. Pogrzeb we wtorek o godz. 14.00.  Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…
  4. A teraz rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu.
2018-12-01T22:30:39+00:00