4. NIEDZIELA ADWENTU – 23.12.2018.

Przeżywamy dzisiaj ostatnią Niedzielę Adwentu.

1. Spowiedź przedświąteczna w naszym kościele jeszcze jutro od godz. 6.00 do 14.00.
  2. W poniedziałek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Wspólnota seminaryjna serdecznie zaprasza na medytację wigilijną o godz. 21.00. Zapraszamy na Pasterkę o godz. 22.00 i tradycyjnie o godz. 24.00. Ofiary zebrane na tacę z Mszy św. pasterskich będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.
  3. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego i św. Szczepana, pierwszego męczennika, porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę.
  4. W Boże Narodzenie zapraszamy na Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.
  5. W Święto św. Szczepana zmiana tajemnic żywego różańca po Mszy św. o godz. 7.30.
  6. W drugi dzień świąt składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  7. Wizyta duszpasterska, czyli kolęda rozpocznie się od najbliższego czwartku. Szczegółowy plan kolędy znajdziemy na stronie internetowej parafii, na plakacie w gablocie parafialnej i w świątecznym numerze Chorągwi Maryi, który znajduje się przy ołtarzach bocznych. Dziękuję Redakcji za przygotowanie interesującego, świątecznego numeru i wszystkim Czytelnikom za dobrowolną ofiarę składaną na pokrycie kosztów druku.
  8. Podczas kolędy składacie dary swoich serc. Ofiary, które przekażecie kapłanom, zostaną przeznaczone na monitoring naszego kościoła i otoczenia. Już dziś serdecznie dziękujemy Wam za zrozumienie tej potrzeby.
  9. Na kolędę idą z kapłanem ministranci. Tradycyjnie za swoją posługę otrzymują oni drobne ofiary, które prosimy o wrzucenie do puszki, którą będą mieć ze sobą jak w zeszłym roku. Dziękujemy również za te dary, które przeznaczone są dla ministrantów.
  10. Kolędnicy Misyjni odwiedzą nasze domy w czasie kolędy w czwartek i piątek od godz. 10.00 w ramach akcji Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. W tym roku będą zbierać dobrowolne datki na dzieci z Afryki i Peru. Bardzo prosimy o życzliwe przyjęcie kolędników.
  11. Spotkanie opłatkowe Koła Przyjaciół Radia Maryja w czwartek (27.12) po Mszy św. wieczornej i różańcu na dróżkach.
  12. W zakrystii do nabycia prasa katolicka, opłatek, Tuchowskie Wieści, a u Braci kleryków można nabyć najnowszy numer biuletynu seminaryjnego „Rodzina Odkupiciela” za dowolną ofiarę przed kościołem. Przy ambonie jest do wzięcia światełko Betlejemskie na nasz stół wigilijny.
  13. Tradycyjnie przed świętami na dziedzińcu przed kaplicą polową wystawione jest sianko na stół wigilijny, które można sobie zabrać wychodząc z kościoła.
  14. Dzisiaj jeszcze: – Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem o. Prowincjała redemptorystów za dar Niepodległości naszej Ojczyzny i obecność Redemptorystów w Tuchowie o godz. 10.30. Po Eucharystii nastąpi odsłonięcie i błogosławieństwo pamiątkowej tablicy.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

1. W ostatnim tygodniu zmarł Stanisław Kościuszko l. 78 z ul. św. Józefa. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…
  2. Na radosne przeżywanie ostatniej Niedzieli Adwentu i zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego przyjmijcie Boże błogosławieństwo.
2018-12-24T01:41:19+00:00