Niedziela Świętej Rodziny – 30.12.2018.

Przeżywamy dzisiaj pierwszą niedzielę po Uroczystości Narodzenia Pańskiego, która jest Świętem Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. Biskup Tarnowski kieruje do nas list związany z pierwszym rokiem trwającego V Synodu naszej diecezji poświęconego tematyce małżeństwa i rodziny.

 1. Dziś jeszcze: 

– Eucharystia w intencji małżonków obchodzących w tym roku jubileusz zawarcia sakramentu małżeństwa o godz. 10.30.

– W parafii zakończenie wizyty duszpasterskiej, czyli kolędy, którą podsumujemy w niedzielę 13-go stycznia 2019 r.

 1. Msza święta na zakończenie roku w poniedziałek 31 grudnia o godz. 17.00. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy.
 2. W wieczór sylwestrowy zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 23.00 a po adoracji o północy będzie sprawowana Eucharystia – Pasterka Noworoczna.
 3. We wtorek 1 stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, a zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze święte według porządku niedzielnego. Mamy obowiązek udziału we Mszy św.
 4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. 

W I Czwartek Msza św. o godz. 18.30 w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii, powołań kapłańskich i zakonnych oraz wspólnoty redemptorystów pracujących w naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie dla ministrantów.

W I Piątek o godz. 16.30 możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania. O godz. 17.00 Msza św. z udziałem dzieci. 

W I Sobotę zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót wynagradzające za grzechy i zniewagi czynione Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 18.30 Msza św. a po niej modlitwa różańcowa przed Najśw. Sakramentem w kościele. W tym dniu przypada także wspomnienie św. Jana Neumanna, biskupa, redemptorysty, orędownika w chorobach nowotworowych.

 1. W przyszłą niedzielę (6.01) przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (tradycyjnie Trzech Króli). Na każdej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo kredy i kadzidła. Kredą wypisujemy na drzwiach naszych domów i mieszkań inicjały Mędrców (K+M+B 2019) na znak przyjęcia, jak oni, wiary w Syna Bożego. Składka z Trzech Króli będzie przeznaczona na dzieła misyjne.
 2. W Uroczystość Objawienia Pańskiego w Tuchowie zapraszamy na II Tuchowski Orszak Trzech Króli pod hasłem: Odnowi oblicze ziemi w nawiązaniu do 40. rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Orszak rozpocznie Msza św. o godz. 10.00 w kościele św. Jakuba w Tuchowie. Następnie przejdzie ulicami miasta na sanktuaryjny dziedziniec. Orszak zakończymy koncertem kolęd w wykonaniu naszego sanktuaryjnego chóru ok. godz. 13.00 w bazylice. Po pięknych doświadczeniach z zeszłego roku zapraszamy do udziału, w tych największych ulicznych jasełkach, całe rodziny, młodzież szkolną, dzieci, dorosłych i starszych. Zapraszamy wszystkich parafian i gości do licznego udziału w tym wydarzeniu. Zachęcamy do założenia odzieży w kolorach Orszaku: niebieskim, czerwonym i zielonym. Mogą to być kurtki, płaszcze, bądź narzucone peleryny. Plakat Orszaku znajduje się w gablocie z ogłoszeniami.
 3. W okresie Bożego Narodzenia zapraszamy na:

wspólne śpiewanie kolęd w Domu Strażaka w Karwodrzy 6-go stycznia o godz. 16.00.

Koncert kolęd w wykonaniu Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej w naszej bazylice w niedzielę 13-go stycznia po Mszy św. o godz. 16.00. 

III Kolędowanie rodzinne, w naszym sanktuarium w niedzielę 27-go stycznia rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.00.

 1. Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi, pielgrzymów i gości do odwiedzenia ruchomej szopki, jak również szopki, która znajduje się w kaplicy polowej na dziedzińcu oraz ostatnie przestawienie Żywych jasełek na parkingu o godz. 17.00. W tym miejscu bardzo serdecznie dziękuje wspólnocie Cenacolo za poświęcony czas, by przygotować piękną scenerię jasełek i budujące świadectwa życia wspólnoty.
 2. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Są też kalendarze na nowy rok.
 3. Na radosne przeżywanie Niedzieli Świętej Rodziny przyjmijcie Boże błogosławieństwo.   
2018-12-31T15:32:25+00:00