Uroczystość Narodzenia Pańskiego – 25.12.2018.

Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Gościom i Pielgrzymom przybyłym do sanktuarium składamy najlepsze życzenia bożonarodzeniowe. W roku, który przeżywamy pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha” życzymy, aby Nowonarodzony Jezus obdarzył nas wszystkich Duchem miłości, życzliwości i pokoju wobec każdego człowieka. Życzymy tego, jako wspólnota domu zakonnego. Radosnego i spokojnego przeżywania świąt w gronie rodzinnym i z przyjaciółmi.

1. Moim Współbraciom dziękuję za trud i wytężoną pracę podczas spowiedzi przedświątecznej, która owocuje radością Waszych serc pojednanych z Bogiem i bliźnimi.
  2. Dziś jeszcze zapraszamy na ostatnie w tym roku Nieszpory o godz. 17.30.
  3. Jutro, drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, a zarazem Święto świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę w dniu jutrzejszym przeznaczone są na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  4. W tym tygodniu będziemy przeżywać:

– w czwartek święto Jana Apostoła i Ewangelisty; poświęcenie wina ku czci św. Jana;

– w piątek święto Świętych Młodzianków Męczenników;

1. W przyszłą niedzielę (30.12) przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy małżonków obchodzących w 2018 roku jubileusze zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego na uroczystą Eucharystię w ich intencji o godz. 10.30.
  2. W wieczór sylwestrowy zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 23.00, a po niej o północy będzie sprawowana Eucharystia – Pasterka Noworoczna.
  3. Już dziś pragniemy poinformować i zaprosić wszystkich na drugi w Tuchowie Orszak Trzech Króli w niedzielę 6 stycznia 2019 r.
  4. Szczególnie w okresie świąt Bożego Narodzenia zapraszamy serdecznie parafian, pielgrzymów i gości do odwiedzenia ruchomej szopki od godz. 9.00 do 15.00, jak również szopki, która znajduje się w kaplicy polowej na dziedzińcu i na „Żywe Jasełka” na parkingu. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  5. Na radosne przeżywanie Świąt Narodzenia Pańskiego przyjmijcie Boże błogosławieństwo.
2018-12-29T00:19:42+00:00