2 NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.01.2019.

Przeżywamy 2 niedzielę zwykłą i zarazem Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

1. W tygodniu będziemy wspominać w liturgii:

– Św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę – jutro. Jest to zarazem Dzień Babci.

– Dzień Dziadka – we wtorek.

– Św. Franciszka Salezego, bpa i doktora Kościoła, patrona dziennikarzy i katolickiej prasy – w czwartek. Przy tej okazji zachęcamy wiernych do czytania prasy katolickiej.

– Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła – w piątek. W naszej wspólnocie parafialnej swoje imieniny obchodzi o. Paweł Zyskowski, nasz duszpasterz i katecheta. Zapraszamy wiernych na Eucharystię wieczorną i do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta.

– Świętych Tymoteusza i Tytusa biskupów – w sobotę.

1. W przyszłą niedzielę (27.01):

– Msza św. o godz. 7.30 w intencji Róży: św. Stanisława, św. Alberta i bł. Jolanty, a następnie zmiana tajemnic Żywego Różańca.

– III Kolędowanie rodzinne, rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.00 w sanktuarium. Następnie wystąpią dzieci z tuchowskich przedszkoli w sali pielgrzyma. Szczegóły zaproszenia na plakacie i na stronie internetowej parafii.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

1. Spotkanie Kręgu Rodzin we wtorek po Mszy św. wieczornej. W jubileuszowym roku 25. lat istnienia kręgu w naszej parafii zapraszamy nowe małżeństwa, które chciałyby włączyć się do grupy modlitewno – formacyjnej.
  2. W Nowym Roku zapraszamy do udziału w stałych modlitwach i nabożeństwach, takich jak:

– Śpiew Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny w każdą niedzielę o godz. 7.00 w bazylice.

– Codzienna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia prowadzona przez przedstawicieli grup naszej parafii oraz członków Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 w kaplicy adoracji.

– Codzienna modlitwa różańcowa na dróżkach o godz. 19.00.

– Adoracja Najśw. Sakramentu w dni powszednie od godziny 8.30 do wieczornego nabożeństwa w kaplicy adoracji.

– Nabożeństwo do św. Gerarda Majelli, patrona matek, w każdy wtorek o godz. 18.00 z osobistym oddaniem czci relikwiom św. Gerarda. W Roku św. Gerarda, który rozpoczęliśmy prosimy, aby podziękowania, prośby i świadectwa o otrzymanych łaskach zapisywać w księdze znajdującej się w kaplicy adoracji lub na kartkach przy figurze św. Gerarda.

– Modlitwa różańcowa w intencji rodzin, w każdą środę o godz. 17.20, a po niej Nieustanna Nowenna o godz. 18.00 i Msza św. w intencjach zbiorowych.

– Adoracja czcicieli NSPJ, w każdy czwartek o godz. 17.30.

1. Przyjmujemy nowe osoby do Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu z parafii i spoza; wszystkich, którzy pragną ofiarować Jezusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie jedną godzinę swego czasu tygodniowo adorując Go w kaplicy adoracji. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.
  2. Dziś jeszcze:

– Dzień skupienia dla narzeczonych.

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00 i spotkanie.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

1. W ostatnim tygodniu zmarli Wojciech Kras, l. 80 i Maria Lisowska, l. 72 z Karwodrzy. Pogrzeb we wtorek. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…
  2. Na drugi tydzień ferii zimowych i czas realizowania naszego życiowego powołania, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.
2019-01-20T08:21:21+00:00