3 NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.01.2019.

Przeżywamy 3. niedzielę zwykłą i zarazem 66. Światowy Dzień Chorych na Trąd. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych chorych.

1. W liturgii tego tygodnia będziemy wspominać:

– Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła – w poniedziałek.

– Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie – we wtorek. Można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie katedry i pobożne odmówienie tam Ojcze nasz i Wierzę.

– Św. Jana Bosko, prezbitera – w czwartek.

1. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

– W ramach przygotowania do Sakramentu bierzmowania swoje spotkania ma młodzież z klas trzecich gimnazjum w: poniedziałek, wtorek i czwartek. Rozpoczęcie spotkań od Mszy św. o godz. 18.30 w kościele.

– Spotkanie formacyjne Koła Przyjaciół Radia Maryja w czwartek (31.01) po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej na dróżkach.

– Święto Ofiarowania Pańskiego i zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – w sobotę 2 lutego. Diecezjalne obchody tego dnia rozpoczną się w naszym sanktuarium w piątek 1 lutego o godz. 17.00 uroczystymi Nieszporami pod przewodnictwem Ks. Bpa Leszka Leszkiewicza. Z racji, że jest to również I Piątek miesiąca – spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 15.30, a o 16.00 Msza św. z ich udziałem. Odwiedziny chorych od godz. 8.30. W Święto Ofiarowania Pańskiego Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.00 i 18.30. Na Mszy św. o godz. 16.00 wspólnota Kręgu Rodzin będzie przeżywać jubileusz 25. lat swego istnienia. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na zakony klauzurowe. Jest to bowiem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Z racji, że jest to również I Sobota miesiąca – zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające za zniewagi i obelgi czynione Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, potem Msza św., a po niej modlitwa różańcowa w kościele przed Najśw. Sakramentem.

1. W przyszłą niedzielę (3.02) w ramach przygotowania do I Komunii świętej zapraszamy dzieci z klas III i ich rodziców na Mszę św. o godz. 12.00 i na spotkanie formacyjne w sali parafialnej.
  2. Z racji I Niedzieli miesiąca – Msza św. z udziałem Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00, a po niej spotkanie formacyjne.
  3. W zakrystii do nabycia prasa katolicka oraz gromnice, m.in. z naturalnego pszczelego wosku, na Święto Ofiarowania Pańskiego w dniu 2 lutego.
  4. Burmistrz Tuchowa informuje, że rozpoczęły się konsultacje społeczne dot. zmiany statutów sołectw i osiedli gminy Tuchów, które potrwają do 15 lutego 2019 r. Aby wziąć udział w konsultacjach należy zapoznać się z projektem statutu swojego sołectwa lub osiedla, wypełnić stosowny formularz i złożyć go w Urzędzie Miejskim w Tuchowie. Dokumenty te wraz ze szczegółowymi informacjami dostępne są na stronie internetowej tuchow.pl oraz w Urzędzie. Konsultacje te będą również przeprowadzane na zaplanowanych w lutym zebraniach wiejskich.
  5. Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” składa serdeczne podziękowanie darczyńcom Koncertów dla „Nadziei”, darczyńcom różnych akcji charytatywnych oraz osobom, które wsparły stowarzyszenie przekazując 1% podatku dochodowego. Prosimy o wpłaty 1% podatku w rozliczeniach za 2018 rok. Kalendarzyki z danymi stowarzyszenia znajdują się w kaplicy Matki Bożej „od oczu”; informacje są też dostępne na stronie internetowej stowarzyszenia. Wszelka pomoc jest z wdzięcznością odbierana jako dar niezbędny w bieżącej działalności zapewniającej różnorodną pomoc osobom niepełnosprawnym oraz w działalności przyszłościowej na rzecz budowy Ośrodka Opiekuńczo – Mieszkalnego im. Dzieciątka Jezus dla podopiecznych. W imieniu Stowarzyszenia „Nadzieja” – prezes Marian Gut.
  6. Dzisiaj jeszcze:

– Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 7.30.

– Kolędowanie rodzinne po Mszy św. o godz. 14.00 w jadalni pielgrzyma.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

1. Na rozpoczęty nowy tydzień pracy i nauki przyjmijcie Boże błogosławieństwo.
2019-01-29T12:48:01+00:00