NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 13.01.2019

Przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia. W parafii podsumowujemy wizytę duszpasterską, czyli kolędę.

1. W tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

Wspomnienie liturgiczne bł. Piotra Dondersa, redemptorysty – jutro.

Spotkanie Redakcji Chorągwi Maryi we wtorek po Mszy św. wieczornej. Z nowym rokiem zapraszamy chętne osoby do współredagowania biuletynu parafialno-sanktuaryjnego.

Modlitwa różańcowa na dróżkach prowadzona przez członków Rycerstwa Niepokalanej – w środę po Mszy św. wieczornej.

Wspomnienie św. Antoniego, opata – w czwartek.

Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w czwartek po Mszy św. wieczornej.

Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który  rozpoczynamy w Kościele katolickim – w piątek.

Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa – w sobotę.

Charytatywny Koncert dla „Nadziei”, który odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę w Domu Kultury w Tuchowie o godz. 16.30. Podczas koncertu prowadzona będzie zbiórka pieniędzy oraz aukcje na rzecz stowarzyszenia „Nadzieja”. Dokładny program występów znajduje się na plakacie w gablocie.

1. W przyszłą niedzielę (20.01):

– Przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

– Dzień skupienia dla narzeczonych z racji trzeciej niedzieli miesiąca. Od godz. 8.30 możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. O godz. 9.00 Msza św., po niej adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy adoracji, a następnie konferencje w sali parafialnej.

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00 i spotkanie.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

1. Dziś jeszcze:

– Spotkanie noworoczne pielgrzymów Grupy 24. – św. Klemensa, Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę po Mszy św. o godz. 14.00

– „Jasełka na wesoło” w wykonaniu młodzieży w Klubie w Kielanowicach o godz. 15.00.

– Msza św. dziękczynną za ofiarodawców i dobroczyńców XII Misyjnego Jarmarku z Aniołami z udziałem Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji o godz. 16.00.

– Koncert kolęd w wykonaniu sanktuaryjnej Orkiestry Dętej po Mszy św. o godz. 16.00.

1. Po Mszy św. serdecznie zapraszamy do odwiedzenia ruchomej szopki, jak również szopki w kaplicy na dziedzińcu.
  2. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do jej czytania.
  3. Komisariat Policji w Tuchowie informuje, iż od 1 stycznia do 30 czerwca br. prowadzi działania priorytetowe na terenie miejscowości Zabłędza w rejonie Szkoły Podstawowej. Chodzi o to, aby rodzice przyprowadzając dzieci do szkoły przechodzili przez jezdnię w dozwolonym miejscu – na pasach, aby nie powodować zagrożenia w bezpieczeństwie ruchu drogowego. Zastosujmy się do przepisów, które uchronią nas od wielu nieszczęść.
  4. W ostatnim tygodniu zmarł mój ojciec Eugeniusz Augustowski, l. 94 i dziadek o. Pawła Zyskowskiego, l. 94. Dziękuję w imieniu swoim i rodziny wszystkim parafianom i gościom za wyrazy współczucia, modlitwę, zamówione Msze św. i obecność na pogrzebie mojego taty. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…
  5. Na rozpoczęte ferie zimowe oraz czas dawania świadectwa wiary, którą przyjęliśmy podczas chrztu św. przyjmijcie Boże błogosławieństwo.
2019-01-13T22:52:00+00:00