UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAńSKIEGO – 6.01.2019.

 1. Przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego.
 2. Dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę, które będą przeznaczone na dzieła misyjne. 
 3. Trwa kolęda uzupełniająca dla tych, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie. Bardzo prosimy o zgłoszenie kolędy w zakrystii.
 4. Grono Pedagogiczne i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabłędzy zapraszają wszystkich chętnych na Jasełka oraz do wspólnego śpiewania kolęd w najbliższy czwartek (10.01) o godz. 17.00. 
 5. Za tydzień (13.01) Niedziela Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Bożego Narodzenia. Zapraszamy na:

Spotkanie noworoczne pielgrzymów Grupy 24. – św. Klemensa, Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 14.00 w naszej bazylice. Przewodnik Grupy serdecznie zaprasza zarówno tegorocznych, jak i byłych pielgrzymów.

„Jasełka na wesoło” w wykonaniu młodzieży w Klubie w Kielanowicach o godz. 15.00.

Mszę świętą dziękczynną za ofiarodawców i dobroczyńców XII Misyjnego Jarmarku z Aniołami z udziałem Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji o godz. 16.00. 

Koncert kolęd w wykonaniu sanktuaryjnej Orkiestry Dętej po Mszy św. o godz. 16.00.

 1. Ochotnicza Straż Pożarna w Karwodrzy dziękuje mieszkańcom Trzemesnej i Karwodrzy za miłe przyjęcie strażaków i wsparcie finansowe w czasie rozprowadzania kalendarzy. W Nowym 2019 Roku wszystkim mieszkańcom życzymy zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności.
 2. W tym świątecznym okresie serdecznie zapraszamy parafian, rodziny, pielgrzymów i gości do odwiedzenia ruchomej szopki, jak również szopki w kaplicy na dziedzińcu.
 3. Informujemy, że spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się w czwartek (17.01) po Mszy św. wieczornej. Tematem spotkania będzie: „Towarzyszenie osobom żyjącym w związkach nieregularnych”. Wszystkich wiernych zapraszamy do włączenie się w prace V Synodu Diecezji przez udzielenie odpowiedzi na pytania, które znajdują się na tablicy ogłoszeń. Prosimy wiernych o składanie odpowiedzi na piśmie do skarbony w Kaplicy ocznej lub św. Antoniego albo ustnie u przedstawicieli Parafialnego Zespołu Synodalnego do 13 stycznia br.
 4. Dzisiaj jeszcze:

– Na każdej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo kredy, kadzidła i wody. Kredą wypisujemy na drzwiach naszych domów i mieszkań inicjały Mędrców (K+M+B 2019) na znak przyjęcia, jak oni, wiary w Syna Bożego. 

– Po Mszy św. o godz. 10.00 w kościele św. Jakuba wyruszy po raz drugi w Tuchowie Orszak Trzech Króli. Przejdziemy ulicami miasta i zakończymy go koncertem kolęd w wykonaniu naszego sanktuaryjnego chóru ok. godz. 13.00 w bazylice. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu.

– Wspólne śpiewanie kolęd w Domu Strażaka w Karwodrzy o godz. 16.00.

 1. W ostatnim tygodniu zmarł z naszej parafii Jan Pawłowicz, l. 58, ul. Partyzantów. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…
 2. A teraz nastąpi błogosławieństwo kredy, kadzidła i wody.
2019-01-05T23:54:29+00:00