4 NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.02.2019.

Przeżywamy 4. niedzielę zwykłą i zarazem pierwszą miesiąca – adoracyjną.
W tygodniu będziemy wspominać w liturgii:
– We wtorek – św. Agatę, dziewicę i męczennicę.
– W środę – św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników.
– I Czwartek miesiąca – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30, Mszę św. o godz. 18.30 w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii, powołań kapłańskich i zakonnych oraz wspólnoty redemptorystów pracujących przy naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie dla ministrantów i lektorów.
W tygodniu zapraszamy na spotkania:
– Parafialny Zespół Synodalny – w środę po Mszy św. wieczornej.
– Rodziców i młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas VII, VIII oraz III gimnazjum – w przyszłą niedzielę (10.02) po Mszy św. o godz. 18.30 w bazylice.

Przypominamy i zachęcamy nowe osoby do wstąpienia do Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu przy sanktuarium. Mogą to być wierni również spoza parafii, którzy pragną ofiarować Jezusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie jedną godzinę swego czasu tygodniowo adorując Go w kaplicy adoracji. Zapisy w zakrystii.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do jej czytania oraz umacniania swojej wiary i wiedzy religijnej.
Dzisiaj jeszcze:
– Msza św. z udziałem dzieci z klas III i ich rodziców o godz. 12.00 i spotkanie formacyjne.
– Msza św. z udziałem Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00 i comiesięczne spotkanie.

W tygodniu zapraszamy wiernych do udziału w stałych nabożeństwach. Więcej informacji znajdziemy na tablicy ogłoszeń przed kościołem.

W ostatnim tygodniu odeszła do Pana z naszej parafii: Maria Torba, l. 78, zamieszkała przy ul. Tarnowskiej. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…

A teraz rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu.

2019-02-03T12:14:59+00:00