5 NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.02.2019.

W tygodniu będziemy wspominać w liturgii:

Najświętsza Maryję Pannę z Lourdes – jutro (11.02). Jest to również 27. Światowy Dzień Chorego, którego hasłem jest werset z Ewangelii wg św. Mateusza „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” (Mt 10,8). Zapraszamy na specjalną Mszę św. dla osób chorych i starszych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia o godz. 10.30. Jak co roku prosimy opiekunów tych osób o pomoc w przywiezieniu ich do kościoła, aby mogli przyjąć sakramenty święte. Kapłani będą służyć w konfesjonale już od godz. 10.00.

Święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa – patronów Europy – w czwartek (14.02).

1. W tym tygodniu swoje spotkania przed przyjęciem sakramentu bierzmowania ma młodzież z klas ósmych. Rozpoczęcie spotkań od Mszy św. o godz. 18.30 w kościele.
  2. Zapraszamy młodzież na czuwanie w ramach cyklu „Droga wewnętrzna” w najbliższy piątek. Gościem specjalnym będzie Generał redemptorystów o. Michael Brehl. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.30. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.
  3. Rycerstwo naszej parafii zaprasza na modlitwę różańcową na dróżkach w sobotę (16.02) po Mszy św. wieczornej.
  4. W przyszłą niedzielę (17.02):

– Dzień skupienia dla narzeczonych. O godz. 8.30 możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. O godz. 9.00 Msza św. po niej adoracja Najśw. Sakramentu, a następnie konferencje w sali parafialnej.

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00 i spotkanie.

– Spotkanie grupy Anonimowych Alkoholików o godz. 17.00.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

1. Zapraszamy do modlitwy osobistej w ciągu tygodnia w naszej świątyni i udziału w stałych nabożeństwach.
  2. Burmistrz Tuchowa informuje, że 18 marca br. odbędą się wybory organów jednostek pomocniczych gminy Tuchów. Kandydatów na sołtysów, członków rad sołeckich i osiedlowych oraz kandydatów na członków komisji wyborczych można zgłaszać do 28 lutego br. Więcej informacji znajdziemy na tablicy ogłoszeń.
  3. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do jej czytania oraz umacniania swojej wiary i wiedzy religijnej.
  4. Na nowy tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.
2019-02-10T17:43:54+00:00