NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.02.2019.

Przeżywamy 7. Niedzielę zwykłą i zarazem synodalną.

W tym tygodniu czekają nas następujące spotkania:

Kręgu Rodzin – w środę po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy nowe małżeństwa do włączenia się do wspólnoty.

Koła Przyjaciół Radia Maryja – w  czwartek po Mszy św. i modlitwie różańcowej na dróżkach w sali Betania.

1. Z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” Dom Kultury w Tuchowie zaprasza na widowisko muzyczno-poetyckie pt. „Zachowali się jak trzeba” w dniu 1 marca o godz. 16.30. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.
  2. W tym tygodniu przypada:

I Piątek miesiąca. Zapraszamy dzieci z rodzicami na Mszę św. o godz. 17.00. O godz. 16.30 możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania. Do chorych udamy się z posługą sakramentalną o godz. 8.30. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.

I Sobota miesiąca. Zapraszamy wiernych na Nabożeństwo I Sobót wynagradzające za grzechy i zniewagi czynione Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 18.30 Msza św., a po niej modlitwa różańcowa przed Najśw. Sakramentem w kościele.

1. W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca (3.03):

– Na sumie chrzty.

– Msza św. Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00.

– Spotkanie Burmistrza Tuchowa z mieszkańcami prawobrzeżnej części Tuchowa o godz. 15.00 w sali parafialnej nad furtą.

1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do jej czytania.
  2. Dla ciągłego pogłębiania naszej wiary w Boga zapraszamy na nabożeństwa sprawowane w parafii i przy sanktuarium o stałych porach. Więcej na ten temat znajdziemy na tablicy ogłoszeń.
  3. Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowo – Turystyczne ITER zaprasza na wyjątkową pielgrzymkę, śladami podróży apostolskiej Papieża Franciszka, na Litwę, Łotwę i Estonię w trakcie, której odwiedzimy również Petersburg i Helsinki, w terminie od 30.06 do 11.07.2019 r. Informacje i zapisy w Biurze ITER, przy ul. Urszulańskiej 9 w Tarnowie lub telefonicznie: 728 817 147 lub 14 689 14 02. Inne propozycje pielgrzymek dostępne są na stronie internetowej biura i na plakacie w gablocie parafialnej.
  4. Dziś jeszcze:

– Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

– Uroczysta Eucharystia o godz. 12.00 sprawowana w intencji Ojczyzny, Rolników, Mieszkańców Wsi z okazji 38. rocznicy podpisania porozumień rzeszowsko-ustrzyckich.

– Zebranie mieszkańców Osiedla Kielanowice o godz. 15.00.

– Spotkanie grupy AA „Iskra” w sali Betania o godz. 17.00.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

1. W ostatnim czasie zmarł o. prof. Edmund Morawiec, redemptorysta z naszego domu zakonnego, l. 88, i Maria Cernmarkowić, z domu Januś, z ul. Bpa Wałęgi, zam. w Serbii, lat 76, Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…
  2. Na nowy tydzień pracy, nauki i pełnienia woli Bożej, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.
2019-02-25T15:12:42+00:00