Przeżywamy I niedzielę Wielkiego Postu. W parafii rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy 13 marca. Spotkania dla dorosłych maja miejsce w bazylice o godz. 8.00 i o 18.30. Jutro dodatkowa nauka dla małżonków i rodziców o godz. 19.45. Dzień spowiedzi we wtorek od godz. 6.00 do 9.00 i od 17.00 do 19.00. Młodzież ma swoje spotkania od jutra do środy. Dokładny program rekolekcji dla wszystkich znajdziemy w „Chorągwi Maryi”, w gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii. Zechciejmy skorzystać z tego czasu dla owocnego przeżywania Wielkiego Postu. Wszystkim kładziemy na sercu udział w spotkaniach rekolekcjach.
W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:
– Spotkania formacyjne do bierzmowania ma młodzież z klas III gimnazjum.
– 6. rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka – w środę. Pamiętajmy w modlitwie o Ojcu Świętym.
– Święto św. Klemensa Marii Hofbauera, redemptorysty – w piątek. Z tej okazji zapraszamy piekarzy i cukierników, którym patronuje św. Klemens, na Mszę św. sprawowaną w ich intencji o godz. 18.30, podczas której poświęcimy tzw. „chleb świętego Klemensa” i rozdamy go wiernym.
– Czuwanie dla młodzieży z cyklu: „Droga wewnętrzna” – w piątek. Zapraszamy młodzież. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 18.30.
Dla pogłębiania swojej wiary zapraszamy wszystkich na Drogę krzyżową, Gorzkie żale i stałe nabożeństwa w tygodniu.
Zachęcamy wiernych do składania produktów spożywczych do kosza CARITAS w sklepie SPAR oraz ofiar do skarbonki dla ubogich w kościele.
W przyszłą niedzielę (17.03):
– Zbiórka do puszek na ogólnopolski fundusz dzieła pomocy misjom „Ad Gentes”.
– Dzień skupienia dla narzeczonych. O godz. 8.30 możliwość skorzystania ze spowiedzi. O godz. 9.00 Msza św. po niej adoracja Najśw. Sakramentu, a następnie konferencje w sali parafialnej.
– Chrzty na sumie.
– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00 i spotkanie.
– Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
– Msza święta z udziałem Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji o godz.18.30.
Burmistrz Tuchowa przypomina, że w przyszłą niedzielę odbędą się wybory sołtysów, do rad sołeckich i rad osiedlowych. Głosowanie przeprowadzone zostanie w godz. od 7.00 do 17.00. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.
W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Są już baranki na stół wielkanocny i paschaliki na liturgię Wigilii Paschalnej.
Dziś jeszcze:
– Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. po Mszy św. o godz. 12.00.
– Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
Na czas rekolekcji i realizacji naszych postanowień wielkopostnych przyjmijcie Boże błogosławieństwo.