NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.03.2019.

Przeżywamy 8. Niedzielę zwykłą i zarazem pierwszą miesiąca – adoracyjną. W Kościele w Polsce rozpoczynamy dzisiaj 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i w parafii. Jest to również czas wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Zachęcamy wiernych do wpisywania się do Parafialnej Księgi Abstynencji wystawionej w kaplicy Matki Bożej ocznej.

 1. Przed nami Wielki Post – okres pokuty i nawrócenia oraz czas Komunii św. wielkanocnej. Poprzedzi go, jak co roku, nabożeństwo czterdziestogodzinne przed Najśw. Sakramentem wystawionym w głównym ołtarzu, które rozpoczynamy dziś po Mszy św. o godz. 16.00. Zapraszamy na Nieszpory Eucharystyczne o godz. 17.30. Zapraszamy także jutro i we wtorek na adorację od godz. 8.30, Mszę św. o godz. 10.30, uroczyste Nieszpory Eucharystyczne o godz. 18.00 i ostatnią Mszę św. o godz. 18.30. Bardzo prosimy, aby adorację podjęli, jak co roku, mieszkańcy całej parafii. I tak: lewa strona Karwodrzy od rodziny Kieć do rodziny Srebro – od godz. 8.30 do Mszy św. o godz. 10.30; prawa strona Karwodrzy od rodziny Hołdów do rodziny Jopów od godz. 12.00 do 14.00. Mieszkańcy Kielanowic, Bistuszowej oraz ulic: Dalekiej, Wołowej, Ryglickiej i Wysokiej – od godz. 14.00 do 16.00. Mieszkańcy ulic: Długiej i odchodzących od niej, Tarnowskiej, Nadziei, Nowej, św. Józefa, Warzywnej, Bpa Wałęgi, Partyzantów i Górnego Przedmieścia – od godz. 16.00 do 18.00. Przypominamy, że Kościół udziela odpustu zupełnego wiernemu, który nawiedzi Najśw. Sakrament przynajmniej przez pół godziny w celu adoracji. Skorzystajmy z tej szansy! Program nabożeństwa znajduje się na plakacie w gablocie parafialnej. 
 2. W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.30, 16.00 i 18.30. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli 3 posiłki, w tym 1 do syta (od 18 do 60 lat) i abstynencja od pokarmów mięsnych (od 14 lat). Składka z tego dnia przeznaczona jest na cele charytatywne. 
 3. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu będziemy przeżywać kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Będziemy prosić o dobre przygotowanie się do Wielkanocy, godne przeżycie rekolekcji wielkopostnych oraz o szczere pojednanie się z Bogiem i ludźmi. 
 4. W całym Kościele w Polsce w najbliższy piątek (8.03) ma być przeżywany jako dzień postu oraz modlitwy wynagradzającej za grzechy osób duchownych. W związku z tym – zgodnie z decyzją Biskupa Tarnowskiego – we wszystkich bazylikach naszej diecezji zostaną odprawione nabożeństwa Drogi krzyżowej w tej intencji. Zapraszamy wiernych do modlitwy i wzięcia udziału w specjalnej Drodze krzyżowej w naszej bazylice o godz. 17.45 oraz zachęcamy do osobistego podjęcia w tym dniu postu ścisłego w tej intencji.
 5. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele będą sprawowane według ustalonego porządku: Droga krzyżowa w każdy piątek dla dzieci – o godz. 17.00; dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.45. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Podczas pierwszego nabożeństwa Gorzkich żali będą zbierane, jak co roku, ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 6. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w najbliższą sobotę i potrwają do środy (9-13.03). Dokładny program rekolekcji dla dorosłych, młodzieży i dzieci znajdziemy w „Chorągwi Maryi”, na stronie internetowej parafii i w gablocie parafialnej. Zachętę i zaproszenie na rekolekcje skierował do nas w biuletynie o. rekolekcjonista. Przypominamy wszystkim, że uczestnictwo w rekolekcjach jest obowiązkiem chrześcijańskim. Czynimy to zwłaszcza pod adresem tych, którzy od wielu lat zaniedbywali ten obowiązek i prosimy o zmianę dotychczasowej postawy.
 7. Zachęcamy do nabywania „Chorągwi Maryi” wyłożonej przy ołtarzach bocznych i w zakrystii. Dziękuję redakcji za przygotowanie pierwszego w tym roku numeru biuletynu i wam za dowolną ofiarę składaną na pokrycie kosztów druku.
 8. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia i spotkania:

Święto św. Kazimierza Królewicza – w poniedziałek.

Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas ósmych – w poniedziałek i czwartek. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.30.

Spotkanie Redakcji „Chorągiew Maryi” – we wtorek po Mszy św. wieczornej.

I Czwartek miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 oraz Mszę św. w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii, powołań kapłańskich i zakonnych oraz wspólnoty redemptorystów pracujących przy naszej parafii.

Spotkanie rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie planują chrzest dziecka – w piątek o godz. 19.30. 

Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. – w najbliższą niedzielę (10.03) po Mszy św. o godz. 12.00.

 1. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tuchowie informuje, że zapisy do klasy pierwszej przyjmowane będą od 1 do 29 marca br. Zainteresowanych odsyłamy do tablicy ogłoszeń parafialnych.
 2. Zarząd OSP w Karwodrzy dziękuje wszystkim darczyńcom i zwraca się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o dalszą pomoc w zakupie auta strażackiego. Wsparcia będzie można udzielić w Domu Strażaka w Karwodrzy w najbliższą sobotę i niedzielę w godz. 9.00-16.00.
 3. Fundacja Dzieło Miłosierdzia Im. Św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego serdecznie zaprasza na spotkanie z Gościem Miesiąca Ojcem Zdzisławem Gogolą. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 4. Dziś jeszcze:

– Msza św. Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00.

– Spotkanie Burmistrza Tuchowa z mieszkańcami prawobrzeżnej części Tuchowa o godz. 15.00 w sali parafialnej nad furtą.

 1. W zakrystii oprócz prasy są płyty z Drogą krzyżową pt. „Ślad losu”.
 2. A teraz rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu.
2019-03-03T10:38:49+00:00