Zapraszamy do zapoznania się z programem.

25.04. (sobota)

Godz. 4.00 – Rozpoczęcie pielgrzymki. Wyjazd autokaru z dolnego parkingu.

Po drodze zwiedzimy:

• Wiskitki oraz Pałac w Guzowie – miejsce urodzin i chrztu Czcigodnego Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego – misjonarza redemptorysty, nazywanego Apostołem Polski. Guzów – miejsce urodzin Michała Kleofasa Ogińskiego, wybitnego polskiego kompozytora, działacza politycznego, uczestnika powstania kościuszkowskiego (1794), autora m. in. słynnego poloneza „Pożegnanie Ojczyzny” (1794).
  • Szymanów – Dom Zakonny Sióstr Niepokalanek – zakwaterowanie i obiad.
  • Niepokalanów – miejsce, które założył św. Maksymilian Maria Kolbe (1927), wielki czciciel Maryi Niepokalanej, męczennik. Misterium Męki Pańskiej, Panorama Tysiąclecia, Msza św. w  pierwszej celi św. Maksymiliana, w której mieszkał od założenia Niepokalanowa w 1927 r. aż do 1930 r. Czas na adorację w Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu nazwanej „Gwiazdą Niepokalanej”.
  • Szymanów – powrót na kolację i nocleg.

26.04. (niedziela)

Godz. 6.30 – Śniadanie

Godz. 7.30 – Wyjazd do Warszawy

• Godz. 9.00 – Msza św. radiowa w kościele Świętego Krzyża Księży Misjonarzy na Krakowskim Przedmieściu.
  • Czas wolny na kawę (ok. godz. 10.00-11.00). Następnie spacer (ok. 2 km) z przewodnikiem i zwiedzaniem.
  • Stare Miasto – Archikatedra św. Jana Chrzciciela, gdzie znajduje się sarkofag Prymasa Tysiąclecia.
  • Nowe MiastoKościół św. Benona, gdzie przez 20 lat pracował św. Klemens – patron Warszawy, Pomnik św. Klemensa, Kościół Sakramentek pod wezwaniem św. Kazimierza.
  • Czas wolny na obiad (ok. godz. 14.00-15.00)
  • Przejazd do Kościoła św. Klemensa na Woli (znajduje się tu mały srebrny sarkofag z relikwiami św. Klemensa, w prezbiterium pod ołtarzem oraz grób Sługi Bożego O. Bernarda Łubieńskiego w kościele).
  • Wyjazd do Tuchowa ok. godz. 16.00.

Program może ulec zmianie.

Tel. kontaktowy: Kancelaria parafialna: 14 63 27 246

o. Bogusław Augustowski 605 172 030.

Zapisy do 1 marca br.

Koszt: 180 zł.

Do zobaczenia na pielgrzymim szlaku.