Drodzy Parafianie i Pielgrzymi, przed nami kolejny dzień duchowego pielgrzymowania do naszej Ukochanej Pani Ziemi Tarnowskiej. Choć nie jest nam dane spotkać się osobiście i pokłonić Maryi, to zapraszamy każdego z Was do osobistego zawierzenia się Matce Bożej Tuchowskiej, by dodała nam w tym trudnym czasie sił i była naszym umocnieniem w wierze. Na dzisiejszy dzień zostały zaplanowane następujące pielgrzymki: kolejarzy, VI Franciszkańska Pielgrzymka z Zakliczyna, duchowa pielgrzymka Dziewczęcej Służby Maryjnej, scholi, ministrantów i lektorów, pielgrzymka leśników, myśliwych i pracowników parków krajobrazowych oraz pielgrzymka czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy, czcicieli Niepokalanego Serca NMP, Róż Różańcowych i przyjaciół Radia Maryja. Łączmy się we wspólnej modlitwie. Pragniemy dziś przypomnieć homilię wygłoszoną przez ks. Sylwestra Brzeźnego – diecezjalnego duszpasterza LSO, którą wygłosił w dniu 9 lipca 2019 roku.

Wielki Odpust Tuchowski 2020

Jak wiemy, tegoroczny Wielki Odpust został przesunięty na późniejszy termin, w związku z wykryciem ogniska koronawirusa w tuchowskim klasztorze. Mimo tych przeciwności losu, pragniemy zachęcić Was, drodzy Parafianie i Pielgrzymi, by w dniach od 1 do 9 lipca duchowo pielgrzymować do Matki Bożej Tuchowskiej. Każdego dnia w mediach społecznościowych i na stronie parafialnej będziemy wspominać ubiegłoroczny Wielki Odpust Tuchowski, publikując zdjęcia oraz wybrane nagrania homilii wygłoszonych do pielgrzymów.