1. Przeżywamy XXV Niedzielę Zwykłą i zarazem Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają dziś materialnie Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie ofiarą wrzuconą do skarbony przy wyjściu z kościoła (pod chórem).
  3. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:

– Świętych męczenników koreańskich: Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy – w poniedziałek;

– Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty – we wtorek;

– Św. o. Pio, prezbitera – w czwartek.

1. Zapraszamy w tygodniu do udziału w stałych nabożeństwach, które mają miejsce przy sanktuarium, takie jak:

– Codzienna adoracja Najśw. Sakramentu, po Mszy św. o godz. 8.00 do wieczornego nabożeństwa.

– Codzienna modlitwa różańcowa na dróżkach różańcowych po Mszy św. wieczornej o godz. 19.15.

– Koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzona przez liderów grup i wspólnot oraz mieszkańców rejonów parafii o godz. 15.00.

– Nabożeństwo do św. Gerarda Majelli, patrona matek, przy relikwiach, w każdy wtorek o godz. 18.00.

– Modlitwa różańcowa w intencji rodzin, w każdą środę o godz. 17.20.

– Nieustanna Nowenna, a po niej Msza św. w intencjach zbiorowych, w każdą środę o godz. 18.00.

– Adoracja wynagradzająca za grzechy z modlitwą o intronizację Najświętszego Serca Pana Jezusa, w każdy piątek od godz. 17.30.

1. W przyszłą niedzielę (26.09), z racji ostatniej niedzieli miesiąca:

– Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Msza św. o godz. 7.30 sprawowanej w intencji Róż: św. Weroniki, św. Marii Magdaleny i św. Józefa.

– Msza św. z udziałem dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. o godz. 12.00, a po niej spotkanie dla rodziców.

– Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz 40. Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa wynagradzająca za grzechy przeciwko trzeźwości. Zapraszamy wiernych do udziału w tej pielgrzymce.

– Dzień Migranta i Uchodźcy.

– Dzień skupienia dla narzeczonych.

– Rocznica I Komunii św. o godz. 12.00.

– Zapraszamy do sklepiku z pamiątkami religijnymi, który jest czynny w niedziele od godz. 9.00 do 13.00. Wejście przez starą furtę klasztorną.

– W zakrystii do nabycia prasa katolicka.

1. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu naszej diecezji.
  2. Na rozpoczęty nowy tydzień, prośmy o Boże błogosławieństwo.