U Cioci na imieninach – to tytuł tegorocznego Pikniku, który odbył się w sobotę 9 czerwca br., a wzięło w nim udział ok. 400 osób! W bogaty program artystyczny i w przygotowania zaangażowani byli: pracownicy Domu Pogodnej Jesieni, ich rodziny, mieszkańcy, tuchowska wspólnota sióstr józefitek, wolontariusze i przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr św. Józefa w Tuchowie.


Zarząd Fundacji Dzieło Miłosierdzia Im. Św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego działającej przy DPJ przyznał w tym roku 7 wyróżnień, które otrzymali: s. Adela Gac, 
s. Stylita Maciąg, s. Michała Galas, s. Monika Cebula, Adam Drogoś – burmistrz Tuchowa, Bernard Karasiewicz – burmistrz Ryglic i Ewelina Niziołek.

Krótko, ale pełną emocji była zabawa, podczas której 200 osób miało szansę delektować się pysznymi pączkami, a dodatkowo 6 osób „znalazło” w pączkach szczęśliwe losy, spośród których najważniejszym był złoty pierścionek. Kolejnym stałym punktem programu była Aukcja łącząca dobrą zabawę z prawdziwą walką o 2 obrazy z Kamerunu, kosz z 11-toma słoikami miodu z Wędrownej Pasieki ze Zborowic, bony na zabiegi lecznicze, dziczyznę z Koła Łowieckiego „Żbik” w Iwoniczu – Zdroju, serwetę, szkatułę, piłkę na Mundial i … żywego, prawdziwego koguta z … ziarnem na drogę!

Piknik jak zawsze jest ogromną radością i wielkim przeżyciem dla seniorów, którzy, by pięknie wyglądać, chętnie korzystają z usług utalentowanych pracowników – fryzjerek, manicurzystek, stylistek itp. Oprawę muzyczną zapewnili wspaniali wolontariusze Daniel Kras i Mateusz Patyk, członkowie Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej! Główną bohaterką była Ciocia, która podejmowała wszystkich Gości, a wśród nich m. in. chłopa pańszczyźnianego, śpiewającą delegację, Bartosza z kogutem w koszu i sześcioosobową rodzinę. Plac przy DPJ ustrojony elementami patriotycznymi przez s. Hannę Draus był wypełniony najróżniejszymi atrakcjami, m. in. watą cukrową, zamkiem dmuchanym, stoiskiem z wyrobami z terapii zajęciowej, wędką szczęścia, bogatymi fantami i plackami. Czas zabawy mijał bardzo szybko, aż nadszedł moment zakończenia wspólnym Polonezem mistrzowsko poprowadzonym w tym roku przez p. Ewę Stanisławczyk.

Zapraszając na VIII Piknik dyrektor s. Ewa Pacyfika Pławecka poinformowała, że tytuł będzie brzmiał: Jesteśmy na wczasach. A więc … do zobaczenia!!!

http://dpjtuchow.webd.pl/.

Tekst: Zdzisława Krzemińska
Fotorelacja: Krzysztof Jasiński