Przeżywamy dziś Uroczystość Najświętszego Odkupiciela, czyli tytularne święto Redemptorystów. Zwracamy się do wszystkich wiernych z prośbą o modlitwę w intencji naszego Zgromadzenia oraz o dar nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.

  1. W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii:

– w poniedziałek (22.07) – święto św. Marii Magdaleny.

– we wtorek (23.07) – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy,

– w środę (24.07) – Wspomnienie św. Kingi, dziewicy, patronki diecezji,

– w czwartek (25.07) – święto św. Jakuba Apostoła. W sąsiedniej tuchowskiej parafii uroczystość odpustowa będzie obchodzona w niedzielę (28.07). Suma odpustowa o godz. 11.30. Zapraszamy parafian do udziału w uroczystości ku czci św. Jakuba.

– w piątek (26.07) – Wspomnienie św. Joachima i Anny – rodziców NMP. Jest to dzień wdzięczności naszym rodzicom, dziadkom i emerytom.

  1. W tygodniu zapraszamy na stałe nabożeństwa w parafii:

– codzienną modlitwę różańcową na dróżkach różańcowych o godz. 19.00,

– codzienną adorację Najśw. Sakramentu w kaplicy adoracji,

– nabożeństwo do św. Gerarda Majelli, opiekuna matek, we wtorek o godz. 18.00, 

– różaniec w intencji rodzin i Nowennę do MBNP, w środę o godz. 17.20,

– adorację czcicieli NSPJ, w piątek od godz. 17.30.

  1. W przyszłą niedzielę (28.07), z racji ostatniej niedzieli miesiąca, Msza św. o godz. 7.30 w intencji Róży św. Marii Magdaleny. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  2. Informacje o pielgrzymkach:

– Msza święta na rozpoczęcie pielgrzymki m.in. do Gietrzwałdu w najbliższą środę po Nowennie. Wyjazd o godz. 24.00 z górnego parkingu przy furcie. 

– Zachęcamy wiernych do wzięcia udziału w XXXVII Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę w dniach od 17 do 25 sierpnia. Kto chciałby wziąć udział w pielgrzymce, a jeszcze się nie zapisał, może to uczynić na spotkaniach przedpielgrzymkowych, które odbędą się 9 sierpnia o godz. 19.00 w Ciężkowicach i 10 sierpnia o godz. 18.00 w naszym klasztorze. Koszt pielgrzymki wynosi 100 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 70 zł, a każde następne dziecko (drugie dziecko z rodziny do klasy III gimnazjum włącznie) tylko 20 zł.

Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Litmanovej na Słowacji i Zakopanego w dniu 19 sierpnia. Wyjazd o godz. 7.30. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii u brata Rafała lub u p. Bożeny tel. 503791512. Informujemy, że w czasie wakacji nie będzie spotkań formacyjnych koła.

  1. Dziś jeszcze z racji trzeciej niedzieli miesiąca dzień skupienia dla narzeczonych. 
  2. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.
  3. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu naszej diecezji.
  4. Na cały tydzień pracy, a także urlopów i wakacji, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.