W związku ze stanem epidemicznym w naszym kraju zostały wprowadzone ostre ograniczenia, które w pełni popieramy. Dotykają one również wiernych, którzy nie mogą gromadzić się, jak dawniej, w kościołach. I tak też jest w naszym sanktuarium, gdzie poprzez media codziennie możemy uczestniczyć tylko duchowo w Eucharystii, czy modlitwie różańcowej. Nasza nieobecność w sposób bezpośredni w kościele pociąga wiele trudnych sytuacji dla naszych Duszpasterzy posługujących w naszej wspólnocie, jak i dla prawidłowego funkcjonowania parafii. 

Mamy tu na myśli problemy finansowe. Dziś nie ma możliwości składania daru na tacę, a potrzeby są różnorakie. 

Rada Parafialna, mając je na uwadze, pragnie wyjść naprzeciw tym trudnościom. W trosce o nasze sanktuarium zwracamy się z serdeczną prośbą o ,,DAR SERCA” do wszystkich Parafian oraz Pielgrzymów, którzy tak licznie pielgrzymowali i uczestniczyli w coniedzielnych Mszach świętych. 

Każdy, kto rozezna w swoim sercu taką potrzebę wsparcia, może przekazać dobrowolną ofiarę, wpłacając ją na konto naszej parafii, które znajduje się na stronie internetowej parafii i poniżej. Darczyńców prosimy, by w tytule przelewu napisać: „na cele kultu religijnego”. Darczyńca ma prawo do odliczenia darowizny od podatku. 

Jeśli ktoś nie ma takiej możliwości lub chce skorzystać z innej formy pomocy, to uprzejmie informujemy, że można też ofiary składać do SKARBONY, która znajduje się przy drzwiach zakrystii. 

Potrzeb jest wiele – to bieżące utrzymanie naszej parafii, ciągle trwające prace remontowe przy sanktuarium, których owoce już widzimy. 

Mamy świadomość, że niektórzy parafianie już mają wiele problemów i zmartwień związanych z pracą zawodową. 

Nasz apel prosimy traktować jako prośbę nikogo do niczego nie zmuszając. Jedynie zachęcamy i uprzejmie prosimy o wzięcie odpowiedzialności za naszą „perełkę”, którą jest sanktuarium. Mieszka w nim nasza, ukochana przez wszystkich, Matka Boża Tuchowska. 

Z serdecznymi pozdrowieniami i życzeniami Bożego błogosławieństwa na każdy dzień oraz opieki naszej Tuchowskiej Pani spoglądającej z lipowego wzgórza! 

Rada Parafialna 

Nazwa i numer rachunku bankowego: 

Parafia Nawiedzenia NMP Redemptoryści Tuchów 

ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów. 

Nr rachunku: 07 8627 0001 2023 9002 6029 0001 

Bank Spółdzielczy w Bieczu.