Drodzy Czciciele Matki Bożej Tuchowskiej, Drodzy Pielgrzymi!

Pierwszy tydzień lipca kojarzy się dla wielu z Wielkim Odpustem Tuchowskim. Przed cudowny Obraz Matki Bożej Tuchowskiej przybywają zorganizowane grupy i indywidualni pielgrzymi z różnych stron naszej diecezji i spoza jej granic.
W tym roku Wielki Odpust Tuchowski w tradycyjnej formie, niestety, się nie odbędzie, z uwagi na pojawianie się ogniska koronawirusa w Tuchowie i w okolicy. Obchody Wielkiego Odpustu Tuchowskiego przesuwamy na inny termin, który podamy w odpowiednim czasie.
W tej trudnej dla nas sytuacji pragniemy wszystkich, Drogich nam Pielgrzymów, zaprosić do duchowego pielgrzymowania do Matki Bożej Tuchowskiej, by wypraszać potrzebne łaski, a zwłaszcza oddalenie od nas epidemii.

Drodzy Czytelnicy!
W niniejszym wydaniu „Chorągwi Maryi” znajdziemy materiały związane z przeżywaną obecnie trudną i bolesną sytuacją. Autorzy dzielą się świadectwami przeżywanej choroby i pomocy niesionej zakażonym. Wspominamy także zmarłych w tym ostatnim czasie trzech ojców redemptorystów, a wśród nich biskupa misyjnego o. Czesława Stanulę. Mamy też propozycję dla wszystkich Czcicieli Matki Bożej Tuchowskiej, aby przez czas Wielkiego Odpustu Tuchowskiego znaleźć chwilę, by zatrzymać się pośród swoich zajęć i posłuchać wybranych kazań z odpustu 2019 r. oraz przejrzeć zdjęcia, które będą publikowane każdego dnia na stronie internetowej parafii i w mediach społecznościowych. Zamieszczamy także program Wielkiego Odpustu Tuchowskiego 2020, który miał się odbyć tradycyjnie na początku lipca.

Wszystkich Drogich nam Czytelników, a także wszystkich dotkniętych chorobą, będących na kwarantannie oraz niosących pomoc potrzebującym, zawierzamy opiece Matki Bożej Tuchowskiej. Matko Boża Tuchowska, pomagaj nam nieustannie!

o. Bogusław Augustowski CSsR
proboszcz i kustosz sanktuarium