Szanowni Państwo!

W związku z zaawansowanymi pracami nad budową Pomnika Dziecka Utraconego w Tuchowie, postanowiliśmy zwrócić się do Państwa z prośbą o pomoc finansową na jego budowę. 

Pomysł na budowę takiego pomnika powstał dwa lata temu, kiedy Poradnia Rodzinna w Tuchowie obchodziła Złoty Jubileusz swojej działalności. Niestety z różnych przyczyn nie doszło do realizacji tego projektu, ale jesienią 2019 roku pomysł wrócił i prace przy budowie pomnika rozpoczęto, dzięki zaangażowaniu się obu parafii tuchowskich.

Pomnik Dziecka Utraconego, to ważne miejsce dla rodziców dotkniętych stratą dziecka jeszcze przed narodzeniem. Liczba rodziców po utracie wzrasta i wynosi w Polsce ponad 40 tysięcy rocznie. Niestety i w naszym mieście i regionie tego doświadczamy.

Wielokrotnie spotykamy rodziców dotkniętych utratą dziecka przed narodzeniem i można śmiało powiedzieć, że prawie każda rodzina dotknięta jest tą tragedią. U tych rodziców widać wszechogarniający ból i powracające pytanie: dlaczego? Często spotykamy też nie przeżytą żałobę. Wielu z nich nie miało możliwości pochowania swojego dziecka, nadania mu imienia. Dlatego powstanie Pomnika Dziecka Utraconego jest wyciągnięciem ręki do tych wszystkich rodziców z Tuchowa i okolic, którzy w sercu opłakują swoje dzieci, których twarzy nigdy nie mogli zobaczyć. To miejsce będzie przystanią dla nich, gdzie będą mogli się zatrzymać, pomodlić, zapalić świeczkę, gdzie będzie można pochować swoje dziecko.

„TE DZIECI ŻYJĄ W BOGU”, a rodzice je opłakują.

Całościowy koszt budowy Pomnika Dziecka Utraconego wynosi 50 tysięcy zł., dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o „dar serca”, w celu pokrycia kosztów budowy tego pięknego i potrzebnego pomnika.

Wpłaty można dokonywać na specjalne konto założone w tym celu przez obydwie parafie:

nr konta: 76 8627 0001 2002 9002 6029 0003

oraz na konto Fundacji SPES, z którą współpracujemy, nr konta: 77 1090 2590 0000 0001 4457 4492 z dopiskiem Tuchów.

Strona Fundacji SPES: www:fundacjaspes.pl  

Za wszelką pomoc finansową bardzo dziękujemy!

Parafia Nawiedzenia NMP w Tuchowie

o. Bogusław Augustowski CSsR 

Parafia św. Jakuba Starszego Apostoła w Tuchowie

Ks. Alfons Górowski