OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku i zarazem Światowy Dzień Ubogich. Po Mszach świętych zbiórka do skarbony na dziedzińcu. Składając dobrowolną ofiarę dzielimy się darem serca na rzecz ubogich. W naszym Zgromadzeniu jest to również Dzień Wspierania Redemptorystowskiego Powołania Misyjnego. Dziękujemy Braciom Klerykom za przybliżenie nam misyjnego dzieła redemptorystów.
 2. Zapraszamy wiernych na nabożeństwa wypominkowe za zmarłych. Listy zmarłych składamy w zakrystii.
 3. W liturgii tego tygodnia będziemy wspominać w liturgii:

Św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę – we wtorek.

Bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę, patronkę Ruchu Czystych Serc – w środę.

Św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera – w piątek.

Ofiarowanie NMPi zarazem Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego – w sobotę.

 1. Z uwagi na trwające obostrzenia spowodowane pandemią zapraszamy wiernych do modlitwy różańcowej po Mszy św. wieczornej w kościele, przed Najświętszym Sakramentem, zamiast na dróżkach. Jutro, z racji 16-go dnia miesiąca modlitwie tej przewodniczy Rycerstwo Niepokalanej naszej parafii.
 2. W przyszłą niedzielę (22.11) będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Składka będzie przeznaczona na wsparcie redemptorystowskich ośrodków formacyjnych: Postulatu, Nowicjatu i Studentatu. Już teraz dziękujemy za wsparcie i utrzymanie tychże ośrodków.
 3. Z racji wspomnienia św. Cecylii – patronki chórzystów, muzyków, organistów oraz zespołów muzycznych zapraszamy członków sanktuaryjnego chóru i orkiestry w niedzielę (22.11) na Nieszpory żałobne za zmarłych chórzystów i muzyków o godz. 18.00 i Mszę św., podczas której nastąpi obrzęd przyjęcia nowych członków do Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej.
 4. Informujemy, że Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się w środę (25.11).
 5. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do jej czytania.
 6. Dziś jeszcze: 

– Dzień skupienia dla narzeczonych. 

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

 1. W trwającym roku poświęconemu Eucharystii w dalszym ciągu przyjmujemy chętne osoby do włączenia się do Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu. W obecnej trudnej sytuacji, w jakiej znajduje się cały świat, potrzeba wzmożonej modlitwy. Chętnych adoratorów Najświętszego Sakramentu, którzy pragną ofiarować Panu Jezusowi jedną godzinę adoracji w ciągu tygodnia, zapraszamy do zapisywania się w zakrystii.
 2. W ostatnim tygodniu zmarli z naszej parafii: Elżbieta Witek, lat 89, zam. przy ul. Stawarza, Henryk Czermak, lat 74, zam. w Karwodrzy i wczoraj o. Józef Dudek z naszego klasztoru, lat 82 i Jadwiga Smalarz, lat 82, zam.  przy ul. Granicznej. Pogrzeb o. Józefa i Jadwigi odbędzie się we wtorek o godz. 11.00 i 14.00 w bazylice. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…
 3. Przed błogosławieństwem uklęknijmy i zawierzmy Matce Bożej Tuchowskiej sprawy powołań do naszego Zgromadzenia.