OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy 3. niedzielę zwykłą i zarazem Niedzielę Słowa Bożego.
  2. W liturgii tego tygodnia będziemy wspominać:

Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła – w poniedziałek. W naszej wspólnocie parafialnej swoje imieniny obchodzi o. Paweł Zyskowski, nasz duszpasterz i katecheta. Polecamy Solenizanta modlitwie wiernych. Msza św. w intencji o. Pawła w poniedziałek o godz. 18.30. 

Świętych Tymoteusza i Tytusa biskupów – we wtorek.

Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła – w czwartek.

Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie – w piątek. Można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie katedry tarnowskiej i pobożne odmówienie tam Ojcze nasz i Wierzę.

  1. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia: 

Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego – we wtorek po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej. Proszę członków Zespołu o odbiór materiałów do konsultacji z zakrystii. 

Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja – w czwartek po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej.

Święcenia księdza Artura Ważnego na nowego biskupa pomocniczego naszej diecezji – w sobotę o godz. 10.00 w kościele parafialnym w Tarnowie-Mościcach pod przewodnictwem metropolity krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Ze względu na panującą sytuację, Biskup Tarnowski w swym komunikacie zachęca wiernych diecezjan do udziału w tym wydarzeniu za pośrednictwem Telewizji Trwam oraz diecezjalnego Radia  RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz i prosi o modlitwę w intencji Biskupa Nominata, aby mógł owocnie służyć Kościołowi tarnowskiemu podejmując stojące przed nim nowe zadania.

Msza św. dla dzieci przygotowujących się w tym roku do I Komunii św. i ich rodziców – w sobotę o godz. 16.00, w bazylice.

  1. W przyszłą niedzielę (31.01):

– Msza św. o godz. 7.30 w intencji Róż: św. Jadwigi Królowej, św. Stanisława i bł. Jolanty, a następnie zmiana tajemnic Żywego Różańca.

  1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka oraz gromnice, m.in. z naturalnego pszczelego wosku, na Święto Ofiarowania Pańskiego w dniu 2 lutego.
  2. Dzisiaj jeszcze: 

„Dzień solidarności z Chorwacją”. Przedstawiciele Caritas zbierają ofiary pieniężne do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim wiernym parafianom za postawę odpowiedzialności za materialny wymiar funkcjonowania naszej parafii przez składane ofiary i dokonywane wpłaty na konto. Bóg zapłać! 

Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

  1. Pomódlmy się wspólnie w intencji trwającego V Synodu naszej diecezji: Boże w Trójcy Świętej Jedyny…
  2. Na rozpoczęty nowy tydzień słuchania, czytania, rozważania i wprowadzania w życie Słowa Bożego, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.