OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy piątą niedzielę wielkanocną i zarazem pierwszą miesiąca – adoracyjną. 
  2. Zgodnie z aktualnym rozporządzeniem Rady Ministrów, od 3 maja br., zwiększony został limit osób mogących uczestniczyć w nabożeństwach wewnątrz naszego kościoła – do 30-stu, zaś na zewnątrz obowiązuje dystans nie mniejszy niż 1,5 m od siebie i nakaz zakrywania ust i nosa.                               
  3. Informujemy wiernych, że od 3 maja modlitwa różańcowa, po Mszy św. wieczornej, będzie odbywać się na dróżkach maryjnych.
  4. W tygodniu zapraszamy do udziału w nabożeństwach sprawowanych w naszym sanktuarium, szczególnieNabożeństwie majowym o godz. 18.00. To zaproszenie kierujemy zwłaszcza do rodzicówi ich dzieci pierwszokomunijnych.
  5. W tym tygodniu będziemy obchodzić:

Uroczystość NMP Królowej Polski – w poniedziałek. Msze św. według porządku niedzielnego. O godz. 18.00 Nabożeństwo majowe połączone z procesją wokół kościoła z figurą Matki Bożej „ocznej”.

Wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków – we wtorek. Msza św. w intencji strażaków z Karwodrzy o godz. 18.30.

Święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów – w czwartek. Jest to zarazem I Czwartek miesiąca. Zapraszamy wiernych do szczególnej modlitwy o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Wszystkich ministrantów oraz chętnych chłopców, którzy przystąpili do I Komunii świętej, zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 9.00.

I Piątek miesiąca – odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30. 

Uroczystość bierzmowania w naszej parafii – w piątek w dwóch grupach: o godz. 14.00 dla młodzieży ze SP w Tuchowie. Próba dla tej młodzieży – we wtorek o godz. 19.15. Bierzmowanie dla młodzieży ze szkoły w Karwodrzy oraz w Lubaszowej i Burzyna – o godz. 16.00. Próba dla tej młodzieży – w środę o godz. 19.15. Nabożeństwo wręczenia krzyży, dla naszej młodzieży, zakończone spowiedzią kandydatów, świadków i rodziców – w czwartek o godz. 19.15. Z racji uroczystości bierzmowania proboszcz udziela dyspensy od obowiązku abstynencji od pokarmów mięsnych dla rodziny i gości. 

Uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego patrona Polski i diecezji tarnowskiej oraz naszego kościoła – w sobotę. 

  1. W przyszłą niedzielę (9.05): 

– Z racji drugiej niedzieli miesiąca – taca inwestycyjna będzie przeznaczona na zakup nowego nagłośnienia dziedzińca sanktuaryjnego. Za złożone ofiary na ten cel już Wam składamy serdeczne Bóg zapłać.

– Nabożeństwo majowe o godz. 18.00.

  1. Dziś jeszcze:

– Msza św. w intencji rodzin o godz. 10.30. 

– Msza św. Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00.

– Nabożeństwo majowe o godz. 18.00.

  1. W minionym tygodniu zmarł Kazimierz Kloch, l. 80, zam. przy ul. Warzywnej. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…
  2. Pomódlmy się wspólnie w intencji trwającego V Synodu naszej diecezji: Boże w Trójcy Świętej Jedyny…
  3. A teraz rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu.