OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy XII niedzielę zwykłą. 
 2. W ubiegłą niedzielę odbył się XI Sanktuaryjny Festyn Rodzinny i IV Powiatowe Święto Rodziny „u Matki” zorganizowany przy udziale Domu Kultury w Tuchowie i Starostwa Powiatowego w Tarnowie. Dziękujemy serdecznie wspólnocie Kręgu Rodzin, osobom z parafii i spoza, a także wszystkim uczestnikom tego wydarzenia, za zaangażowanie i zorganizowanie akcji charytatywnej na rzecz wspólnoty osób niepełnosprawnych „Nadzieja”. Bóg zapłać!
 3. Dziękujemy mieszkańcom ulicy Długiej i Kielanowic oraz wszystkim zaangażowanym w budowę, przygotowanie i dekorację ołtarzy na tegoroczną uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję policji i straży za pomoc w bezpiecznym przejściu procesji Bożego Ciała ulicami naszego miasta. Prosimy już na przyszły rok o przygotowanie dwóch ołtarzy: pierwszego – mieszkańców ul. Tarnowskiej i Nadziei; drugiego – mieszkańców ul. Partyzantów i Nowej.
 4. Zapraszamy wiernych, w ramach oktawy Bożego Ciała, do dawania świadectwa swej wiary przez udział w Mszy św. o godz. 18.30 zakończonej procesją eucharystyczną. Dzieci do sypania kwiatów przychodzą ze swymi opiekunami, młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania i dorośli do niesienia sztandarów i feretronów. W ten sposób dajemy przykład odwagi w wyznawanej wierze i dobrego wychowania kolejnych pokoleń. Tydzień Misyjny minął, ale teraz żyjemy programem misji, nasze postanowienia wprowadzamy w czyn. Każdy z nas ma być misjonarzem, tak gdzie żyje, uczy się, studiuje, czy pracuje. Dziękujemy tym rodzicom, którzy to rozumieją i przyprowadzają swoje dzieci do kościoła w strojach komunijnych, ludowych. Kultywujmy tę piękną tradycję.
 5. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika – we wtorek.

Uroczystość św. Jana Chrzciciela w tym roku została przeniesiona na 23 czerwca.

Zakończenie oktawy Bożego Ciała – w czwartek o godz. 17.30, połączone z błogosławieństwem dzieci oraz wianków i ziół. Nie ma wtedy Nabożeństwa czerwcowego o godz. 18.00 i Mszy św. o 18.30. Podczas procesji będzie śpiewana Litania do Serca Pana Jezusa.

Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa – w piątek. Równocześnie jest to Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach. Ze względu na uroczystość, w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży z naszej parafii. Zapraszamy na dziękczynną Mszę św. również nauczycieli, wychowawców oraz pracowników oświaty w piątek o godz. 8.00 w bazylice.

Spotkanie Kręgu Rodzin – w piątek po Mszy św. wieczornej.

Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP – w sobotę.

– Spotkanie Parafialnego Zespołu Misyjnego w Karwodrzy, w remizie strażackiej, w sobotę o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich wiernych zaangażowanych w sprawę Misji na podsumowanie Tygodnia Misyjnego.

 1. W przyszłą, ostatnią niedzielę miesiąca (26.06):

– Msza św. o godz. 7.30 będzie sprawowana w intencji następujących Róż: św. Jadwigi Królowej i św. Piotra, zaś św. Marii Magdaleny w najbliższy czwartek, na zakończenie oktawy Bożego Ciała o godz. 17.30. 

 1. Biskup Tarnowski kieruje Komunikat w sprawie studiów na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie UPJPII w Krakowie. Rekrutacja na studia magisterskie i podyplomowe trwa już od 1 czerwca br. Biskup gorąco zachęca do skorzystania z bogatej oferty edukacyjnej naszej Uczelni. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.
 2. Informujemy, że przyjmujemy kandydatów na kapłanów i braci zakonnych do Zgromadzenia Redemptorystów. Rekolekcje dla osób odkrywających takie powołanie odbędą się od jutra do czwartku w Lubaszowej. Więcej informacji u ojca Szczepana Hebdy – Duszpasterza Powołań w naszym klasztorze i w mediach. 
 3. Od dziś wystawiona jest w kaplicy Krzyża Księga Pamięci osób zmarłych w czasie pandemii. Dedykujemy ją wszystkim, którzy opłakują śmierć swoich bliskich, którzy nie zdążyli pożegnać się z nimi, nie mogli odwiedzić ich w szpitalu. Do wielu nie dotarli kapłani z ostatnią sakramentalną posługą. Księga Pamięci jest dobrą okazją do wyrażenia swego bólu, żalu i nadziei na spotkanie się z Panem Życia w wieczności. Prosimy, aby do tej Księgi wpisywać swoich bliskich zmarłych podając datę ich śmierci, miejsce oraz wiek, a także słowa ostatniego pożegnania się z bliskimi. Podczas Wielkiego Odpustu Tuchowskiego Księga ta zostanie uroczyście wniesiona i złożona przy pobłogosławionej figurze Pana Jezusa Frasobliwego na dziedzińcu.
 4. Zbliża się Wielki Odpust Tuchowski 2022. Program odpustu znajduje się na stronie internetowej parafii, na plakacie na tablicy ogłoszeń, a od przyszłej niedzieli będzie również w biuletynie „Chorągiew Maryi” i w innych mediach.
 5. Dziś jeszcze:

– Dzień skupienia dla narzeczonych. 

– Przyjęcie nowych członków do Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu na sumie.

– Spotkanie grupy AA „Iskra” w sali Betania o godz. 17.00.

– Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00 z procesją eucharystyczną.

 1. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu naszej diecezji.
 2. Na rozpoczęty nowy tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.