OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W Kościele w Polsce rozpoczynamy dzisiaj 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i w parafii. Jest to również okres wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Zachęcamy wiernych do wpisywania się do Parafialnej Księgi Abstynencji wystawionej w kaplicy Matki Bożej ocznej.
 2. Przed nami Wielki Post – okres pokuty i nawrócenia oraz czas Komunii św. wielkanocnej. Poprzedzi go, jak co roku, nabożeństwo 40-godzinne przed Najśw. Sakramentem wystawionym w głównym ołtarzu, które rozpoczynamy dziś po Mszy św. o godz. 16.00. Zapraszamy także jutro i we wtorek na adorację od godz. 8.30, Mszę św. o godz. 10.30, Nieszpory eucharystyczne o godz. 18.00 i Mszę św. o godz. 18.30. Bardzo prosimy, aby adorację podjęli, jak co roku, mieszkańcy całej parafii. I tak: lewa strona Karwodrzy i mieszkańcy Zabłędzy – od godz. 8.30 do Mszy św. o godz. 10.30; prawa strona Karwodrzy i mieszkańcy Trzemesnej od godz. 12.00 do 14.00. Mieszkańcy Bistuszowej, Wołowej, Kielanowic oraz ulic: Wysokiej, Granicznej i Ryglickiej – od godz. 14.00 do 16.00. Mieszkańcy ulic: Długiej i odchodzących od niej, Tarnowskiej, Nadziei, Nowej, św. Józefa, Warzywnej, Bpa Wałęgi, Partyzantów i Górnego Przedmieścia – od godz. 16.00 do 18.00. Jeśli nie możemy adorować w wyznaczonym czasie, uczyńmy to w innym, odpowiednim dla siebie. Przypominamy, że Kościół udziela odpustu zupełnego wiernemu, który nawiedzi Najśw. Sakrament przynajmniej przez pół godziny w celu adoracji. Skorzystajmy z tej szansy! Program nabożeństwa znajduje się na plakatach na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
 3. W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.30, 16.00 i 18.30. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli trzy posiłki, w tym jeden do syta (od 18 do 60 lat) i abstynencja od pokarmów mięsnych (od 14 lat do końca życia). W tym dniu swoje imieniny obchodzi o. Piotr Kurcius, wikariusz naszej parafii. Polecamy osobę o. Piotra waszym modlitwom i zapraszamy wiernych na Eucharystię sprawowaną w jego intencji w najbliższy wtorek o godz. 18.30.
 4. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu będziemy przeżywać kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Będziemy prosić o dobre przygotowanie się do Wielkanocy przez szczere pojednanie się z Bogiem i ludźmi oraz głębokie przeżycie Renowacji Misji Świętych. 
 5. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele będą sprawowane według ustalonego porządku: Śpiew Godzinek ku czci Matki Bożej Bolesnej w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 7.00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Podczas pierwszego nabożeństwa Gorzkich żali będą zbierane, jak co roku, ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.00 z udziałem dzieci i o godz. 17.45 z udziałem młodzieży. 
 6. W związku z włamaniem do naszego kościoła, które miało miejsce w minionym tygodniu informujemy wiernych, że wejście na chór jest tylko dla organistów oraz muzyków śpiewających i grających podczas nabożeństw. Bardzo prosimy parafian o wrażliwość na osoby, które przychodzą do kościoła w ciągu dnia. 
 7. W tym tygodniu czekają na nas następujące wydarzenia:

– Spotkanie redakcji „Chorągiew Maryi” – we wtorek po Mszy św. wieczornej. 

– W związku z trwającą prawie rok wojną na Ukrainie Caritas organizuje drugą edycję akcji PACZKA DLA UKRAINY, która będzie trwała od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu. Czas jest krótki. Lista produktów znajduje się w zakrystii. Prosimy je składać na furcie klasztornej. W przyszłą niedzielę (26.02) na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek Caritas na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.

– Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja – w czwartek po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej na dróżkach w sali Betania.

– Świetlica Zielony Domek przy ul. Tarnowskiej zaprasza dzieci, dorosły i seniorów na grę w szachy – w czwartek w godzinach 17.00-19.00. Świetlica czynna jest w sobotę w godzinach 10.00-13.00. Zapraszamy na gry planszowe, tenis stołowy, piłkarzyki. 

– Spotkanie Kręgu Rodzin – w piątek po Mszy św. wieczornej.

– Kursy przedmałżeńskie dla par rozpoczną się w auli Jana Pawła II przy katedrze w Tarnowie – w piątek o godz. 19.00 i w salce katechetycznej przy kościele św. Jakuba w Tuchowie – w sobotę o godz. 19.00. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.

– Bardzo serdecznie zapraszamy chętnych na przesłuchanie do scholi liturgicznej. Mamy w planie przygotowanie śpiewów na uroczyste obchody Triduum Paschalnego. Przesłuchania będą się odbywały po wieczornej Mszy św. o godz. 19.15 w najbliższy piątek i w sobotę. Osoby, którym nie odpowiadałyby podane terminy proszone są o pozostawienie wiadomości z telefonem na furcie klasztornej. Zapraszają: s. Efraima i o. Tomasz.

 1. Już w najbliższą sobotę rozpoczynamy w parafii Renowację Misji Świętych. Program renowacji znajdziemy na stronie internetowej parafii, w biuletynie „Chorągiew Maryi” i na ulotkach wyłożonych przy „Chorągwi…”. Każdy kto uważa się za wierzącego zaproszony jest do wzięcia w niej udziału.
 2. Zachęcamy do nabywania „Chorągwi Maryi” wyłożonej przy ołtarzach bocznych i w zakrystii. Dziękuję Redakcji za przygotowanie pierwszego w tym roku numeru biuletynu i wszystkim Czytelnikom za ofiarę składaną na pokrycie kosztów druku, które wynoszą 6 zł. za egzemplarz.
 3. W przyszłą niedzielę (26.02): 

– Msza św. o godz. 7.30 w intencji Róż: św. Weroniki, św. Moniki i św. Stanisława. Po Mszy św. tradycyjnie zmiana tajemnic Żywego Różańca. W Środę Popielcową Msza św. w intencji Róży św. Stanisława o godz. 16.00. 

 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do przeczytania wywiadu z Br. Rafałem w Tarnowskim Gościu Niedzielnym. 
 2. Dziś jeszcze:

– Dzień skupienia dla narzeczonych.

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00 i po niej spotkanie. 

– Rozpoczęcie nabożeństwa 40-godzinnego po Mszy św. o godz. 16.00. 

– Nieszpory eucharystyczne transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

– Msza św. z udziałem Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji o godz. 18.30.

 1. W ostatnim tygodniu zmarli z naszej parafii: Kazimierz Piórkowski, l. 74, z Karwodrzy i Maria Patyk, l. 71, zam. przy ul. Dalekiej. Jej pogrzeb odbędzie się w Środę Popielcową o godz. 14.00 w bazylice. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…
 2. Na Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i pełnienie woli Bożej, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.