OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XX niedziela zwykła – 20. 08. 2023 r.

 1. Przeżywamy XX Niedzielę Zwykłą.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:

– w poniedziałek 21 sierpnia – wsp. Św. Piusa X papieża

– we wtorek 22 sierpnia – wsp. Najświętszej Marii Panny, Królowej

– w czwartek 24 sierpnia – święto, Św. Bartłomieja, Apostoła

– w sobotę 26 sierpnia- uroczystość Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej

 • Trwa 41. Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Wszystkich, którzy pragną towarzyszyć pielgrzymom zachęcamy do pielgrzymki duchowej przez śledzenie w mediach relacji z trasy, udział w codziennej Eucharystii w swoich parafiach, Apel Jasnogórski odmawiany wspólnie w rodzinach czy też udział w modlitwie różańcowej na dróżkach w naszym sanktuarium – codziennie o godz. 19.15. Udostępniona jest również specjalna aplikacja na urządzenia mobilne.
 • W Niedzielę 27.08 w Tuchowie odbędą się Gminne Dożynki. W  naszym Sanktuarium zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia o godzinie 14:00, z udziałem Kapłanów, Władz Samorządowych i mieszkańców naszego regionu. Podczas Mszy Świętej zostaną poświęcone wieńce dożynkowe. Więcej informacji na temat przebiegu dożynek znajduje się na plakatach i stronie internetowej Gminy Tuchów. W związku z tym wydarzeniem zmiana tajemnic różańcowych nastąpi w pierwszą Niedzielę września.
 • W przyszłą Niedzielę, podczas Gminnych Dożynek odbędzie się kwesta charytatywna dla Wiktorii Wróbel. Dziewczynka z Nowego Sącza choruje na SMA 0 – najcięższy typ Rdzeniowego Zaniku Mięśni. Zły stan zdrowia tuż po porodzie wykluczył Wiktorię z podania refundowanego leku zatrzymującego chorobę a podano inny spowalniający. Lek który obecnie może pomóc kosztuje aż 10 mln złotych. Bardzo dziękujemy za każdą pomoc w ratowaniu Wiktorii.
 • Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin zaprasza do wzięcia udziału w dwusemestralnym Diecezjalnym Studium Rodziny. Zajęcia będą odbywać się od września do czerwca w jedną sobotę miesiąca w  Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Uczestnicy zajęć otrzymają wiadomości m. in. z zakresu: naturalnych metod rozpoznawania płodności, psychologii małżeństwa i rodziny, prawa kanonicznego, teologii. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.drtarnow.pl oraz w kancelarii parafialnej.
 • W drugą niedzielę września organizujemy pielgrzymkę autokarową do Markowej na uroczystości beatyfikacyjne rodziny Ulmów. Zapisy w zakrystii, koszt wyjazdu wynosi 40 zł.
 • W piątek 25 sierpnia po wieczornej Mszy Świętej w rozmównicy klasztornej, odbędzie się spotkanie redakcji Chorągwi Maryi.
 • W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką, m. in. tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Zapraszamy także do sklepiku z dewocjonaliami, który jest czynny od godz. 9.00 do 13.00.
 • Bóg zapłać za składane ofiary na tacę, do skarbonek, czy też na konto parafialne przeznaczone na potrzeby naszego Sanktuarium. Wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie.
 • Na cały nowy tydzień wakacji i urlopów a także pracy przyjmijmy Boże błogosławieństwo.