1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
    – we wtorek 20 sierpnia – wsp. św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
    – w środę 21 sierpnia – wsp. św. Piusa X, papieża
    – w czwartek 22 sierpnia – wsp. Najświętszej Marii Panny, Królowej
    – w sobotę 24 sierpnia – święto, św. Bartłomieja Apostoła
  2. Wczoraj wyruszyła 42. Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Wszystkich, którzy pragną towarzyszyć pielgrzymom zachęcamy do pielgrzymki duchowej przez śledzenie w mediach relacji z trasy, udział w codziennej Eucharystii w swoich parafiach, Apel Jasnogórski odmawiany wspólnie w rodzinach czy też udział w modlitwie różańcowej na dróżkach w naszym sanktuarium – codziennie o godz. 19.15.
  3. W następną niedzielę 25.08 w Tuchowie odbędą się Gminne Dożynki. W naszym Sanktuarium o godz. 14:00 zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia dziękczynna za zbiory z udziałem kapłanów, władz samorządowych i mieszkańców naszego regionu. Podczas Mszy Świętej zostaną poświęcone wieńce dożynkowe. Msza św. będzie sprawowana w intencji mieszkańców: Karwodrzy, Kielanowic, Bistuszowej, Zabłędzy, ulic: Wołowej, Strzeleckiej, Promiennej i Dalekiej. Więcej informacji na temat przebiegu dożynek znajduje się na plakatach i stronie internetowej Gminy Tuchów.
  4. Dzisiaj Dzień Skupienia dla Narzeczonych. Od godz. 8.30 możliwość przystąpienia do spowiedzi, o godz. 9.00 Msza św. a po niej adoracja Najśw. Sakramentu w bazylice, następnie konferencje w sali parafialnej.
  5. W naszej parafii gościmy dzisiaj przedstawicieli Papieskiego Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które prowadzi akcję informacyjną na temat sytuacji Chrześcijan prześladowanych za wiarę. Przyjechali do nas: Konrad Ciempka, dyrektor krakowskiego biura PKWP z pracownikami oraz stypendysta organizacji ks. Peter Tukei z Ugandy, który wygłosi do nas Słowo Boże.
    W ramach akcji „S.O.S. dla Ziemi Św.” po mszach będzie można nabyć wyroby z drewna oliwnego wykonane przez chrześcijańskie rodziny z Betlejem oraz wesprzeć Papieskie Dzieło ofiarą do puszki.
  6. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką, m. in. tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Zapraszamy także do sklepiku z dewocjonaliami, który jest czynny od godz. 9.00 do 13.00.
  7. Bóg zapłać za składane ofiary na tacę, do skarbonek i na konto parafialne – przeznaczone na potrzeby naszego Sanktuarium. Wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie.
  8. Na cały nowy tydzień wakacji i urlopów a także pracy przyjmijmy Boże błogosławieństwo.