1. Przeżywamy XXII Niedzielę Zwykłą i zarazem ostatnią wakacyjną, oraz 85 rocznicę wybuchu II wojny światowej.
  2. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:
    Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 – w poniedziałek. Msza św. dla uczniów z klas od V do VIII w Tuchowie i dla uczniów ze szkoły w Karwodrzy będzie sprawowana o godz. 8.00 w naszej bazylice. Rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci z klas I – IV o godz. 9.00 w kościele św. Jakuba. Po zakończonej Mszy św. dzieci i młodzież udają się do szkoły pod opieką nauczycieli i wychowawców.
    Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła – we wtorek.
  3. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Dla naszego Sanktuarium jest to tak zwany Mały Odpust Tuchowski. Msze Święte według porządku niedzielnego. Błogosławieństwo ziarna siewnego nastąpi na Mszach św. o godz. 7.30, 9.00 i 10.30. Uroczysta suma odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 10.30.
  4. Zapraszamy dzieci rozpoczynające nowy rok szkolny, wraz ze swoimi rodzicami w Pierwszy Piątek miesiąca na Mszę św. o godz. 17.00. Prosimy, aby dzieci zabrały tornistry z przyborami szkolnymi, które pobłogosławimy.
  5. W związku z nowym rokiem szkolnym zapraszamy chętne dzieci i młodzież do włączenia się w formację grupy oazowej, która ma swoje spotkanie w piątek po Mszy św. wieczornej. Grupa ministrancka będzie miała swoje pierwsze spotkanie w poniedziałek po wieczornej Mszy św. Zapraszamy również osoby noszące feretrony na spotkanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
    – Wtorek po wieczornej Mszy św. Krąg Biblijny.
  6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W I Piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00 z udziałem dzieci. Pół godziny wcześniej możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się o godz. 8.30. Prosimy o zgłoszenie chorych w zakrystii. W I Sobotę zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót miesiąca. O godz. 17.30 Adoracja Najśw. Sakramentu, o 18.30 Msza św., a po niej procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej i modlitwa różańcowa na dróżkach.
  7. Parafia katedralna w Tarnowie – Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej organizuje Tydzień Maryjny, który rozpocznie się 8 września uroczystością Narodzenia NMP a zakończy w święto Matki Bożej Bolesnej. Program znajdziemy na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  8. W zakrystii do nabycia prasa katolicka, m.in. Niedziela i Gość Niedzielny, Kalendarze Rolnika, oraz książka „Cuda i Łaski Matki Bożej Tuchowskiej.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Władysław Sikorski l. 75, z Karwodrzy. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
  10. Na kolejny tydzień naszego życia, szczęśliwe powroty z wakacji i pierwsze dni nowego roku szkolnego, prośmy teraz Boga o błogosławieństwo.