1. Przeżywamy Uroczystość Narodzenia NMP, Głównej Patronki Diecezji. W tym dniu mija 337 lat od konsekracji naszej świątyni pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, oraz św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Stąd w dzień urodzin naszej świątyni (8.09.1687 r.), przeżywamy zawsze tzw. Mały Odpust Tuchowski.
  2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
    – Bł. Marię Celestę Crostarosę, założycielkę sióstr redemptorystek – w środę.
    – Św. Jana Chryzostoma, bpa i doktora Kościoła – w piątek.
    – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – w sobotę.
  3. W przyszłą niedzielę (18.09):
    – przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  4. Spotkania formacyjne:
    – Wtorek po wieczornej Mszy św. Krąg Biblijny
    – Czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie aspirantów i ministrantów młodszych
    – Piątek – Oaza młodzieżowa
    – Piątek – po wieczornej Mszy św. Krąg Rodzin
    – Sobota – 10:30 oaza Dzieci Bożych
    11:30 próba scholki dziecięco-młodzieżowej
  5. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w czwartek o godz. 17.00
  6. Spotkanie Rady Parafialnej we wtorek 17.09 po Mszy św. wieczornej w kawiarence
  7. Zapraszamy na rekolekcje w naszej parafii: serce przy SERCU poświęcone adoracji Najświętszego Sakramentu 15-17.09. Niedziela 15.09 – Msze św. z kazaniem wg porządku niedzielnego, o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek i we wtorek Msze św. z nauką o 8.00 i 18.30. Adoracja o godz. 20.00. Rekolekcje poprowadzi o. Zbigniew Bruzi. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  8. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (z wyłączeniem świetlówek, lamp oraz tonerów) w dniach 16-17.09 na górnym parkingu przy dróżkach różańcowych. Pozyskane fundusze diecezja tarnowska przeznaczy na wsparcie budowy studni głębinowych w Republice Środkowoafrykańskiej oraz w Czadzie.
  9. Fundacja Opes139 z Tarnowa zaprasza rodziców po stracie dziecka do nowej grupy wsparcia. Spotkania są bezpłatne, prowadzić je będzie psycholog i psychoterapeuta z Krakowa. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
  10. Kustosz sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej serdecznie zaprasza nas na uroczystości odpustowe od 15 do 22 września. Plan odpustu znajduje się na plakacie w gablocie parafialnej. Skorzystajmy z tego zaproszenia.
  11. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie składa podziękowania za złożone ofiary podczas zbiórki 18.08 w naszej parafii. Zebrano ponad 50 tyś. zł, które będą przeznaczone na wsparcie chrześcijan w Ziemi Świętej i Afryce.
  12. Składamy podziękowania osobom, które zaangażowały się w posprzątanie dróżek różańcowych. Bóg zapłać.
  13. W Zakrystii do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Gość Niedzielny Historia, Niedziela, Kalendarze Rolnika, Cuda i Łaski Matki Bożej Tuchowskiej. Zachęcamy do nabywania i czytania.
  14. Ojciec Przewodnik, zaprasza na spotkanie popielgrzymkowe grupę 24. Spotkanie odbędzie się 15.09 w agroturystyce u Sutkowskich w Porębie Radlnej. Rozpoczęcie o godz. 16.00.
  15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli śp. s. Marietta ze zgromadzenia Sióstr św. Józefa i śp. Józef Olszówka l. 79 z Karwodrzy. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
  16. Na rozpoczęty nowy tydzień, prośmy teraz Boga o błogosławieństwo.