1. Przeżywamy 27 Niedzielę w ciągu roku.
  2. W środę obchodziliśmy 120 rocznicę Koronacji Cudownego Obrazu Matki Tuchowskiej. Św. Pius X papież, aby na wieki trwała pamięć o uroczystej koronacji papieskiej Obrazu Matki Bożej, przyznał naszemu sanktuarium specjalny odpust zupełny tzw. “koronacyjny”. Przypada w pierwszą Niedzielę października. Za chwilę po ogłoszeniach w celu uzyskania odpustu, ponowimy Akt oddania się Matce Bożej Tuchowskiej, oraz pomodlimy się w intencjach Ojca Świętego.
  3. W tym tygodniu przypada w liturgii:
    Wspomnienie N.M.P. Różańcowej w poniedziałek.
  4. W nadchodzącym tygodniu odbędą się spotkania:
    – Piątek – Oaza młodzieżowa
    – Sobota – 10:30 oaza Dzieci Bożych
    11:30 próba scholki dziecięco – młodzieżowej
  5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Papieski. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  6. Rozpoczął się październik, oraz nabożeństwa różańcowe. Różaniec na Dróżkach Różańcowych odmawiamy od poniedziałku do piątku o godzinie 19:15 natomiast w soboty i niedziele po wieczornej Mszy św. ok. 19:25. Różaniec w Bazylice w poniedziałek, czwartek i piątek o godzinie 18:00.
  7. Tradycyjny różaniec na dróżkach 8.10 (wtorek) organizuje Fundacja Dzieło Miłosierdzia im. Św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego, działająca przy Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby towarzyszyć w modlitwie lub pomóc osobom korzystającym z wózków inwalidzkich. Połączmy tego dnia modlitwę
    z dobrym uczynkiem. Planowane wyjście spod DPJ o godz. 13.15, następnie nawiedzenie sanktuarium z krótką modlitwą, różaniec na dróżkach, powrót ulicą bpa Wałęgi i podwieczorek z gorącą czekoladą.
  8. W przyszłą niedzielę w Dębicy odbędzie się Marsz dla życia i Rodziny. Rozpoczęcie o godz. 11.00 Mszą św. celebrowaną przez Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża w parafii Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. przejdziemy w Marszu ulicami Dębicy, odmawiając wspólnie modlitwę różańcową w intencji małżeństw i rodzin. Z naszej parafii organizowany jest autokar. Zapisy w zakrystii u br. Rafała. Zachęcamy też do indywidualnego, oraz rodzinnego uczestnictwa w tych wydarzeniach.
  9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 zakończenie sezonu motocyklowego. Z tego względu informujemy, że górne parkingi będą zamknięte od godziny 7:00.
  10. Również w najbliższą niedzielę 13 października zapraszamy na IX Dzień Papieski na Brzyzku. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  11. Przy bocznych ołtarzach do nabycia jest nasze Sanktuaryjne pismo Chorągiew Maryi, w którym przeczytamy m.in. o Afiliacji naszej Bazyliki, Koronacji Cudownego Obrazu, pierwszych krokach w stronę Jego renowacji, oraz o wydarzeniach z życia naszej parafii.
  12. W zakrystii do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Kalendarze Rolnika, Cuda i Łaski Matki Bożej Tuchowskiej. Zachęcamy do nabywania i czytania.
  13. Na rozpoczynający się tydzień, prośmy teraz Boga o błogosławieństwo.