1. Przeżywamy 28 Niedzielę w ciągu roku, jako 24 Dzień Papieski oraz liczenie wiernych dla zbadania niedzielnych praktyk religijnych Polaków. Zgodnie z zapowiedzią po każdej Mszy św. odbywa się zbiórka do puszek i skarbony na fundusz Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  2. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Misyjny. Składka przeznaczona będzie na Misje.
  3. We wtorek 15.10 o godzinie 15:00 na cmentarzu zostanie odprawiona Msza św., oraz odbędzie się pochówek dziecka utraconego.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Różaniec na Dróżkach Różańcowych odmawiamy od poniedziałku do piątku o godzinie 19:15 natomiast w soboty i niedziele po wieczornej Mszy św., ok. 19:25. Różaniec w Bazylice w poniedziałek, czwartek i piątek o godzinie 18:00.
  5. W tym tygodniu przypada w liturgii:
    – Święto Edukacji i Dzień Nauczyciela w poniedziałek
    – Wspomnienie Św. Teresy od Jezusa we wtorek.
    – Wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej w środę
    – Wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego w czwartek
    – Św. Łuksza Ewangelisty- Święto patronalne Służby Zdrowia
  6. W nadchodzącym tygodniu odbędą się spotkania:
    – Poniedziałek po wieczornej Mszy św. zbiórka ministrantów starszych i lektorów.
    – Wtorek po wieczornej Mszy św. Krąg Biblijny.
    – Środa Rycerstwo Niepokalanej – różaniec i spotkanie
    – Środa – spotkanie kandydatów do bierzmowania
    Klasa 7 – 17:00
    Klasa 8 – 18:00
    – Piątek – Oaza młodzieżowa
    – Sobota – 10:30 oaza Dzieci Bożych
    11:30 próba scholki dziecięco – młodzieżowej
  7. Zapraszamy na „CZUWANIA O POWOŁANIA”. To cykl dziewięciomiesięcznych nowenn do Matki Bożej Tuchowskiej w czasie których, będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne w diecezji tarnowskiej. Rozpoczynamy w sobotę 19 października, Mszą św. o godzinie 12.00. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
  8. W przyszłą niedziel Dzień Skupienia dla Narzeczonych, który rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00, oraz o godz. 14.00 Msza św. w intencji Stowarzyszenia Nadzieja i spotkanie.
  9. Zbliża się listopad, w którym szczególnie pamiętamy o naszych bliskich zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za tych, którzy odeszli do wieczności. Jedną z form są nabożeństwa wypominkowe. Kartki na wypominki dostępne są na ołtarzach bocznych.
  10. Organizujemy wyjazd na rocznicę założenia Radia Maryja w dniu 7.12. Zapisy o br. Rafała w zakrystii.
  11. Przy bocznych ołtarzach do nabycia jest nasze Sanktuaryjne pismo Chorągiew Maryi, w którym przeczytamy m.in. o Afiliacji naszej Bazyliki, Koronacji Cudownego Obrazu, pierwszych krokach w stronę Jego renowacji, oraz o wydarzeniach z życia naszej parafii.
  12. W Zakrystii do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Kalendarze Rolnika, Cuda i Łaski Matki Bożej Tuchowskiej. Zachęcamy do nabywania i czytania.
  13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Janusz Kłósek l. 70, zamieszkały przy ul. Nadziei, polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
  14. Na rozpoczynający się tydzień, prośmy teraz Boga o błogosławieństwo.