W tym roku mija 25 lat powstania Kręgu Rodzin przy parafii Nawiedzenia NMP w Tuchowie. W święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, drugiego lutego 2019 r. rozpoczęliśmy obchody Srebrnego Jubileuszu powstania naszej wspólnoty. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy Eucharystią, która zgromadziła wszystkich małżonków czynnie uczestniczących w spotkaniach, zaproszonych gości i naszych sympatyków. Po zakończonej Mszy św. udaliśmy się do Domu Strażaka w Karwodrzy na agape, która trwała do białego rana. Były wspomnienia, prezentacja działalności Kręgu Rodzin dla parafii i w środowisku lokalnym, powiatowym a nawet międzynarodowym.
Było nam bardzo miło, że Starosta Powiatu Tarnowskiego, p. Roman Łucarz zaszczycił nas swoją obecnością oraz objął honorowy patronat nad naszymi uroczystościami. Naszą wdzięczność składamy również na ręce p. Stanisława Obrzuta – Przewodniczącego Rady Miejskiej w Tuchowie, który świętował z nami.

W tym miejscu pragniemy podziękować p. Staroście Powiatu Tarnowskiego i p. Burmistrz Tuchowa za dar serca wspomagający naszą uroczystość – DZIĘKUJEMY!

Podczas uroczystości gościom i wszystkim uczestnikom spotkania, zostały wręczone pamiątkowe albumy, zawierające w skrócie działalność Kręgu Rodzin, a wydane specjalnie na jubileusz. Z okazji tego pięknego jubileuszu otrzymaliśmy również Listy Gratulacyjne od ks. bp. ordynariusza Andrzeja Jeża, od p. Romana Łucarza – Starosty Powiatu Tarnowskiego oraz p. Magdaleny Marszałek – Burmistrza Tuchowa.

Swoją wdzięczność wyrażamy naszym moderatorom. Dziękujemy za możliwość tworzenia tej wielkiej rodziny, za dotychczasową formację duchową, za kroczenie z nami po ścieżkach „Winnicy Pana” i uczenie nas, jak wspinać się „pod górkę”, która czasami bywa bardzo stroma. Dziękujemy Bogu za każdą i każdego z naszej grupy oraz wszystkim, którzy wspierają nas swoją modlitwą i konkretnymi czynami – Bóg zapłać!

Grażyna Karaś

Fot. Krzysztof Jasiński